A Nokia Siemens Networks technikai újításának köszönhetően hosszabb ideig tarthatnak ki az okostelefonok akkumulátorai és javulhat a hívások minősége is.
Ahogy a világon mindenütt, Magyarországon is egyre többen használnak okostelefont: itthon 2005-ben a használatban lévő 9,1 millió mobiltelefonból mindössze 309 ezer volt okostelefon, mára a 11,8 millió mobiltelefonból már közel 2 millió az okostelefonok – azaz a saját operációs rendszerrel rendelkező, a külső fejlesztők szoftvereit is futtani képes készülékek – száma. Becslések szerint ez az arány öt év múlva tovább növekszik, és már az összes mobilkészülék fele okostelefon lesz.

Ebben az időszakban az okostelefonok által generált adatforgalom is ugrásszerűen, várhatóan 10 ezer százalékkal. A közösségi alkalmazásoktól a helymeghatározó, navigációs és térképszoftvereken át az online rádióadásokat is kínáló zenei alkalmazásokig egyre több olyan alkalmazást telepítünk a telefonokra, amely folyamatos kapcsolatban van az internetes szolgáltatásokkal, ami jelentősen leterheli a jelenlegi mobilhálózatokat is; így az okostelefonok terjedésére világszerte minden szolgáltatónak fontos felkészülnie – hangsúlyozta Ésik Róbert, a Nokia Siemens Networks magyarországi ügyvezető igazgatója a cég keddi bemutatóján.

Alkalmazkodó hálózatok A Nokia Siemens Networks a világon elsőként látta el új, az okostelefonok képességeihez illeszkedő funkciókkal a GSM hálózatokat, a korábban bemutatott 3G okoshálózatok megoldásaira építve. Az okos GSM hálózatok új funkciói egyúttal a szolgáltatóknak is lehetővé teszik, hogy az eddiginél négyszer több készüléket szolgáljanak ki meglévő hálózataikon, továbbá megbízható és magas minőségben egy időben intézzenek hívásokat és továbbítsanak vagy fogadjanak adatokat.

Felpörgött az okostelefon-piac: ki nyer ma?
Inas gombnyomásra: méregdrága luxustelefonok

Az okos készülékek sokkal gyakrabban kapcsolódnak újra és újra a hálózatra, ezzel nagy jelforgalmat generálnak. Így, bár átlagosan a laptopok adatforgalmának egyhatodát produkálják, mégis ezek az okos készülékek a hálózati túlterheltség fő okozói. Az "okos" GSM hálózat erre is választ ad: megnégyszerezi a jelforgalmi csatorna kapacitását. Ennek következtében egy-egy cellán belül négyszer annyi készüléket tudnak a hálózatok kiszolgálni, mint korábban. Ezen felül az új funkciók növelik a hatékonyságot azáltal, hogy a jelforgalom csökkentésével tehermentesítik a hálózatot.

Itthon is lehetséges A Nokia Siemens Networks okostelefonokhoz igazított GSM funkciói – amelyek szoftverfrissítéssel érhetők el – korábban bemutatott 3G okoshálózatok megoldásaira építkeznek, melyek a szolgáltatók WCDMA/HSPA/HSPA+ felhasználóinál biztosítanak nagyobb le- és feltöltési sebességet, hosszabb akkumulátor üzemidőt és jobb térerőt. A hazai szolgáltatók közül a Telenor és a Vodafone használ NSN hálózati eszközöket, így ezekben a hálózatokban okozhat érezhető javulást a fejlesztés, amennyiben a szolgáltatók a beruházás mellett döntenek.

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.