Huszonnégy órás titkári, idegenvezetői és futárszolgálat jár a Vertu minimum 5500 euróért megvásárolható új, luxus okostefonjához.

Seal, a világhírű énekes, Kevin Spacey Oscar-díjas színész, valamint Jevgenyij Lebegyev, a Londonban sajtóbirodalmat építő orosz ex-KGB-s oligarcha napilap-tulajdonos fia pózolt együtt a fotósoknak a londoni Lancaster House-ban rendezett exkluzív partin. Nem egy filmpremieren vagy egy divateseményen, hanem a Vertu legújabb okostelefonjának sajtóbemutatóján.

Akiknek jól jött a válság A felhajtás jól jelzi, hogy a Nokia milyen komolyan veszi luxusmárkáját. Mint Perry Oostingtól, a Vertu elnökétől a helyszínen megtudtuk, a válság nemhogy nem érintette a méregdrága készülékeket gyártó Vertu céget, de egyenesen tovább erősítette vezető pozícióját vetélytársaival szemben (a főbb konkurenseket lásd a táblázatban). Ezért is merészkedtek legújabb modelljükkel új terepre, az okostelefonok szegmense ugyanis sokáig idegen volt a Vertutól.

A Nokia E72-esre épülő, de némileg továbbfejlesztett operációs rendszerű – a donortelefonnál jobban személyre szabható – Vertu Constellation Quest ára legkevesebb 5500 euró, de a 18 karátos arannyal bevont kivitelért már 19 500 eurót kérnek. Az átszámítva tehát akár 5,4 millió forintba kerülő készülék a mai trenddel szembehelyezkedve nem érintőképernyős, hanem billentyűzetes.

A cég elnökének indoklása szerint azért, mert felméréseik szerint vásárlóik jobban szeretik ezt a megoldást. Mark Izatt, a szolgáltatásokért felelős igazgató azt is hozzátette a Figyelő kérdésére, hogy a billentyűzet megtartása az egyedi design miatt is fontos volt. Hiszen miközben az érintőképernyős telefonok egyre egyformábbak, a Constellation Quest számos, nagyon aprólékosan kidolgozott, jellegzetesen „vertus” részletével azonnal beazonosíthatóvá teszi a márkát.

1,5 milliótól indul A sokak szemében ósdinak tűnő billentyűzete ellenére minőségét és megmunkálását tekintve a Vertu persze továbbra is a telefonok Rolls-Royce-a: a készülék hátoldalát valódi bőrrel vonták be, a váza rozsdamentes acél, mini piramisokat formázó gombjai pedig igen finoman kidolgozottak. A legalább 1,5 millió forintnak megfelelő árat azonban mégsem e paraméterek vagy a technikai tartalom, s nem is csupán a hatalmas presztízsérték, hanem az oldalán található concierge (vagyis inas/portás) gomb indokolja.

Ezt lenyomva e-mailben vagy telefonhívással lehet kapcsolatba lépni a 9 nyelven (a magyar nincs közöttük) kommunikáló Vertu-csapattal, akik segítenek megszervezni az ügyfél életét. Az éjjel-nappal rendelkezésre álló technikai segítséget nyújtó asszisztencia mellett, ha kell, azonnal asztalt szereznek olyan éttermekbe, ahová többhetes várólista van, virágcsokrot rendelnek az ügyfél feleségének, vagy villámgyorsan sofőrös limuzint kerítenek bárhová.

Utazáskor pedig szálloda, gasztronómia és kultúra specialistáik a világ 140 városában segítenek a szabadidős programot összeállítani, miközben hasznos információkkal és protokoll tudnivalókkal segítik a tulajdonost. E szolgáltatás neve City Brief, s éjjel-nappal, a hét minden napján igénybe vehető. Sajnálatosan csak az első évben ingyenes, utána legalább 1700 eurót számolnak fel érte évente. Igaz, a jót könnyű megszokni, s a borsos ár ellenére a szolgáltatás egyre népszerűbb. Mint Mark Izatt a Figyelőnek kifejtette, „ezernél jóval többen” fordulnak rendszeresen a Vertu életmód-menedzsereihez. A legnagyobb számban Kínából és Oroszországból.

A vetélytársak:

Motorola Aura Diamond (3800 euró) Magyarországon stílszerűen az Operabálon mutatkozott be a Motorola 18 karátos arannyal bevont, 34 gyémánttal díszített telefonja. A hölgyek legjobb barátja címre is esélyes készülékben svájci szerkezet felel a pontos időért, és minden egyes darabot kézzel, két hét alatt szerelnek össze mintegy 700 alkatrészből. Itthon is kapható, potom 949 900 forintért.

Gresso Luxor World Time (4280 euró) A Gresso kimondottan a sokat utazó és sokat tőzsdéző üzletembereknek szánja legújabb készülékét, a telefon hátulján ugyanis hat apró óra jelzi a világ öt pénzügyi központjának (New York, London, Párizs, Tokió, Moszkva) és a tulajdonos tartózkodási helyének pontos idejét. Mindegyik óra külön svájci szerkezetet kapott, üvegüket pedig zafírkristály védi a karcolásoktól. A telefon váza ultrakönnyű titánium, hátulját részben bőr, részben különlegesen megmunkált kerámia borítja.

Tag Heuer Meridiist (5000 eurótól) A svájci óramárka telefonját a francia ModeLabs tervezte, több mint 400 alkatrészből áll, rozsdamentes acélból készült, hátulját pedig alligátorbőr borítja. A szolgáltatásait tekintve kissé elavult készülék tavaly óta már Magyarországon is kapható.

Ulysse Nardin Chairman (9100 euró) A svájci óragyár – alapításának éve előtt tisztelegve – csupán 1846 darabot gyárt az Android operációs rendszert használó luxustelefonjából. A készülékben ujjlenyomat-olvasó található, a mozgási energia pedig az automata órákhoz hasonlóan itt is segíti az energiaellátást. A gyémánttal kirakott nemesfémből készült változat az alapmodell árának tízszeresét (!) kóstálja.


(A cikk a Figyelő 2010/43. számában jelent meg.)

CIO Hungary: így változik meg az ember és a technológia viszonya

Beszámolónk utolsó része a tizenötödik CIO Hungary konferenciáról, ahol a technológiai témákon túl számtalan megközelítésből vizsgáltuk az emberi tényező szerepét is.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.