A sikeres lengyelországi rajt után az idén további leánycégeinél, köztük a Magyar Telekomnál is bevezetik az NFC-re épülő szolgáltatásokat –jelentette be a barcelonai Mobile World Congress-en a Deutsche Telekom.
Igazán nagy meglepetést okozó bejelentések eddig nem hangzottak el a mobilipar hétfőn megnyílt világkonferenciáján, Barcelonában. A hivatalos nyitónapon tartotta szokásos sajtókonferenciáját a Deutsche Telekom, amelyen a magyar leányvállalatát érintő bejelentések is elhangoztak.

Magyarországon is NFC-zik a Telekom Ezek egyike a világkonferencia központi témáját adó érintés nélküli mobilfizetéshez (NFC) kapcsolódott. Claudia Nemat, a Deutsche Telekom igazgatóságának Európáért és a technológiáért felelős tagja, elmondta: a csoporton belül elsőként Lengyelországban tavaly ősszel bevezetett mobiltárca megoldás piaci fogadtatása annyira jó volt, hogy az idén több más európai leánycégénél, köztük a Magyar Telekomnál (MT) is elérhetővé válik majd a szolgáltatás.



A Magyar Telekom üzletfejlesztési vezérigazgató-helyettese, Pataki Róbert a bejelentés kapcsán megjegyezte: „a mobiltárca elterjedése hosszú távú folyamat lesz Magyarországon. Az nem elegendő, hogy a bankkártyák beköltöznek be a készülékekbe, a kuponoknak, hűségkártyáknak is ott a helyük.” Pataki emlékeztetett rá, hogy a Telekom egy ideje már teszteli a technológiát, melynek keretében eddig 30 ezer ügyfelet vontak be a Mastercard Mobile programba. Keszég Attilának, a lakossági szolgáltatásokért felelős vezérigazgató-helyettesnek, a barcelonai eseményen viszont még nem voltak kedvezőek az első tapasztalatai az NFC technológiával. Fókusz ide, fókusz oda, a rendezvényre kitelepült kereskedelmi egységeknél még a hosszú sorok és a hagyományos fizetési módszerek uralkodtak.

A DT említett tájékoztatóján elhangzott még egyebek mellett, hogy az anyacég első, nem németországi innovációs központját regionális hatáskörrel Krakkóban nyitja meg. A projekt egyben technológiai inkubátorházi feladatokat is ellát, az egyik célja, hogy ösztönözze az induló térségi vállalkozások bevonását. Az év végéig öt cég betelepítésével számolnak, melyek számára a létesítményeken és a mentorálási programokon túl hozzáférhetővé teszik a Deutsche Telekom ügyfélbázisát és a műszaki bevizsgálást végző létesítményeit. A tervek között szerepel az induló vállalkozások mintegy 30 ezer euróig terjedő, fél éven át tartó finanszírozása is.

Az innovációs központ helyszínének a kiválasztása kapcsán a Bitport kérdésére Christopher Mattheisen, a MT elnök-vezérigazgatója elmondta, többek között azért is esett a választás Krakkóra, mert a projekt odavitelét a lengyel kormány is támogatta a maga pénzügyi és egyéb lehetőségeivel.

LTE mindenütt Christopher Mattheisen az MWC-n szerzett benyomásairól is beszélt. A konferencia megerősítette, hogy a mobilhálózatok új generációja a 4G/LTE technológia már kezd alapértelmezett funkcionalitás lenni az új okostelefonokban, táblagépekben – és várhatóan gyorsan csökken ezeknek az eszközöknek az ára. Az LTE egyre több nem kommunikációs eszközbe is beköltözik, például az autókba, a fényképezőgépekbe. Mattheisen szerint a szolgáltatók feladata itt az, hogy ezekhez megtalálják a megfelelő árazási modelleket.

Az LTE a tartalomszolgáltatás számára is nagy lehetőség Keszég Attila szerint, aki elsősorban a zene- és a videoszolgáltatásokat emelte ki. A MT ennek szellemében terjeszti ki az az idei év első felében az eddig a vezetékes telefonon és számítógépen elérhető Moziaréna szolgáltatását okostelefonokra és táblagépekre.



Mobil és a felhő A konferencia új helyszínén, a Fira Gran Vián egymást érik a cloudos megoldások. Egyelőre kérdés, hogyan vihetők el a felhőszolgáltatások a hagyományos vállalati területeken túlra, például az egészségügybe vagy akár a háztartásokhoz – mondta ezzel kapcsolatban a szintén Barcelónában tartózkodó Budafoki Róbert, a Magyar Telekom nagyvállalati üzletágát képviselő T-Systems Magyarország Zrt. vezérigazgatója. Szerinte ehhez iparágak közötti partnerségre van szükség. A telekom cégek többek között az ügyfélkapcsolatban vagy a számlázásban való nagy jártasságukat adhatják az együttműködéshez – véli Budafoki.

A barcelonai rendezvény egyébként csütörtökig tart, az idén a tavalyinál százzal több, összesen 1500 cég mutatja be a katalán fővárosban a legújabb termékeit, szolgáltatásait. A rendezvény látogatói többek között azt tapasztalhatják, hogy egyre jobban teret nyernek a mobil technológiában a nyílt rendszerek, amelyek főként a lakossági felhasználásban segíthetik a vezeték nélküli megoldások gyorsabb terjedését. Szintén érdekes trend – bár a meghatározó gyártók standjain egyelőre még kevés a látható jele –, hogy jöhetnek a „többszörösen smart” modellek, az okostelefonok és táblagépek és a tévé mellett az oda-vissza kommunikáló háztartási gépek is.

Barcelona az NFC-re és az új mobil tartalmakra figyel
Idén majdnem mindenki LTE-hálózatot épít

Az amerikaiak elzavarnák az MI-t az atomfegyverek környékéről

Az Egyesült Államok szerint legalább az ENSZ BT állandó tagjai világossá tehetnék, hogy nem bízzák mesterségesintelligencia-rendszerekre a nukleáris fegyverek bevetéséről szóló döntéseket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.