A RIM idővel megszabadulhat hardveres részlegétől, és más gyártóknak is licencelheti az új BlackBerry OS-t. A befektetők növekvő lelkesedéssel figyelik az átalakulási terveket és a napokon belül bemutatkozó rendszert.
Hirdetés
 
A Research In Motion részvényeinek árfolyama egy éve nem látott szintre emelkedett, miután a Die Welt online kiadása hétfőn interjút közölt a cég vezérigazgatójával. Az ugyancsak német származású Thorsten Heins a beszélgetésben kifejtette, hogy a vállalat tavaly megkezdett stratégiai átvilágítása a lehetséges lépések között a RIM költséges hardvergyártó tevékenységének eladásához vezethet, és elképzelhető, hogy a társaság szoftvereit is licencelni fogja más piaci szereplőknek.

A RIM papírjai az új BlackBerry 10 január végi bemutatkozása előtt folyamatosan erősödnek, köszönhetően az olyan híreknek, mint a fejlesztők rohama az időközben hivatalosan is BlackBerry World névre keresztelt, várhatóan 70 ezer tétellel nyitó BB10-es alkalmazás-piactéren. Bár a vállalat szóvivője hangsúlyozta, hogy Heins csak példákat említett az elképzelhető forgatókönyvekre, a RIM papírjai egyből erősödni kezdtek a torontói tőzsdén, beállítva a 2011. decemberi értéket.



Ez így is sokszorosan elmarad a 2008-as, 145 dollár körüli csúcstól, de több mint kétszeres növekedést jelent a tavaly szeptemberi mélyponthoz képest. A még mindig több tízmilliós felhasználói bázissal rendelkező kanadai gyártó ráadásul nem csak a befektetők óvatosan növekvő optimizmusának örülhet: a Forbes által idézett elemző már úgy látja, hogy a szolgáltatók az előrendelések alapján biztosra veszik havi 1-2 millió új BlackBerry értékesítését, szemben a korábban becsült 500 ezerrel.

Kövér alkalmazásáruház várja a BlackBerry 10-et
Erőművek a zsebben: 2012 és az okostelefon-piac

A Boy Genius Report blogon eközben egy hatalmas képgaléria formájában jelent meg az újabb kötelező szivárogtatás, amely a BlackBerry Z10-es okostelefonról készült felvételeket és képernyőfotókat tartalmazza, az operációs rendszer állítólag végleges változatával. A hírek szerint a Z10 előfizetéses konstrukcióban már jóval a 199 dolláros határ alatt elérhető lesz, ami azt jelzi, hogy a RIM – másokkal ellentétben – komoly árversenyre készül a mobilpiac jelenlegi vezetőivel.

Közel 150 nagyvállalat támogatja a Linux Foundation friss kezdeményezését

Első kínai szereplőként a Huawei is beállt a Google, az OpenAI, a Microsoft és más nyugati techcégek mellé, hogy a december óta működő Agentic AI Foundation keretein belül közösen dolgozzon velük az MI-ügynökök protokolljainak, eszközeinek és legjobb gyakorlatainak fejlesztésén.
 
Hirdetés

Produktivitás mint stratégiai előny: mit csinálnak másként a sikeres cégek?

A META-INF által szervezett Productivity Day 2026 idén a mesterséges intelligencia és a vállalati produktivitás kapcsolatát helyezi fókuszba. Az esemény középpontjában a META-INF nagyszabású produktivitási kutatásának bemutatása áll, amely átfogó képet nyújt a magyar vállalatok hatékonyságáról és működési kihívásairól.

Vezetői példamutatás és megfelelő oktatás, vállalatikultúra-váltás nélkül gyakorlatilag lehetetlen adatvezérelt működést bevezetni. Cikkünk nemcsak a buktatókról, hanem azok elkerülésének módjairól is szól.

EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT MA EGY PROJEKTMENEDZSERNEK TUDNIA KELL!

Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, csapattopológiáról. Folyamatos programok három teremben és egy közösségi térben: exkluzív információk, előadások, interaktív workshopok, networking, tapasztalatcsere.

2026.03.10. UP Rendezvénytér

RÉSZLETEK »

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.