Az egyre több fotón és videón feltűnő Optimus G2 több újdonsággal is kecsegteti a közönséget.
Noha még majdnem egy hónap van hátra az új készülék bemutatásáig, már most meglehetősen sokat tudunk az LG új csúcsmobiljáról. A koreai gyártó a rivális Samsunghoz hasonlóan New Yorkot választotta a premier helyszínéül, a kiküldött meghívók szerint ugyanis ott fogja bemutatni az Optimus G2-őt.

Különleges lehet  Androidos, nagy képernyős, villámgyors: ezek a tulajdonságok már most biztosak, viszont az egyre nagyobb számban kiszivárgó fotó és egy jó minőségű videó olyan újításokról is tanúskodik, amivel a G2 több lehet egy „szimpla” zászlóshajó terméknél.

Az egyik ilyen újítás a videón érhető tetten: az LG a Nexus 4-hez hasonlóan elvetette a fizikai gombok alkalmazását, és azokat a kijelzőre, annak részeként helyezte el. (Az általunk is tesztelt előd modell, az Optimus G esetében az érintőgombok még a kijelző alatt sorakoztak.) A második kiadásnál azzal dobták fel a képet a fejlesztők, hogy átlátszóvá tették az emlegetett gombok által képzett csíkot, így az sokkal elegánsabbá teszi az összképet.


A kamera alá helyezett hangerő gomb 
(a kép nagyítható, forrás: engadget.com)

A másik – inkább furcsának nevezhető – újítást a fényes anyagú hátlapon kell keresni. Formabontó módon a kamera objektívje alá kerültek a hangerőállító gombok, ami akár még jól is elsülhet, bár az tény, hogy az okostelefon felhasználók milliói évek óta az oldalsó hangerőkezelésen szocilaizálódnak. Az is kérdés, hogy mennyire lesz érzékeny ez a gombpáros, benyomódik-e majd véletlenül, ha letesszük az asztalra, stb. A mobil formavilága inkább a Nexus 4-re, mintsem az Optimus G-re hasonlít, sok a gömbölyded forma, szinte alig látszik a káva, a kijelző egészen kifut a szélekig, illetve az üveg lekerekített szélei is különlegesnek hatnak.


Az optimus G2 kamera szoftvere
(a kép nagyítható, forrás: engadget.com)

Ez lehet a nagy lehetőség  A hardverről egyelőre annyit lehet tudni, hogy a G2 egy 5,2 colos, 1080 p felbontású panellel rendelkezik, ami valószínűleg az elődökhöz hasonlóan (Optimus G, G pro) IPS LCD lesz, azaz aki AMOLED által nyújtott élményre vágyik, annak továbbra is s Samsungot kell választania. A G2 négymagos, 2,3 Ghz-en ketyegő processzora egy Snapdragon S800-as chipsetben teljesít szolgálatot 2 GB RAM társaságában. A mobil az Android 4.2.2-es verziójával érkezik, a kezelőfelületet pedig a már korábbról is ismert, LG által fejlesztett Optimus UI biztosítja.
 


Az LG vérmes reményeket táplálhat a készülék iránt, mér csak azért is, mert az utóbbi időben a G sorozattal, a Nexus 4-el pontosan eltalálta az igényeket, aminek köszönhetően a gyártó eredményei soha nem látott magasságokba emelkedtek. 2013 első negyedévében 10,3 millió okostelefont értékesítettek, ami rekordnak számít a gyártó életében. Sokan szívesen látnának egy Optimus G2-re épülő Nexus modellt a közeljövőben, de az LG vezetőségének legutóbbi nyilatkozata szerint erre nem kerül sor, mert a koraiak a saját márkára, illetve a táblagép piacra koncentrálnának az elkövetkezendőkben.

LG Optimus G teszt: Nexus után szabadon 
A mobil menti meg az LG üzleti eredményeit
LG: nem lesz több Nexus, jöjjenek a táblagépek
 

Mégsem annyira önálló a Sora videógenerátor, mint ahogy azt gondolnánk

Az egyik népszerű Sora-klip kapcsán újra kiderült, hogy a mesterséges intelligencia sosem annyira penge, mint ahogy azt a fejlesztők el akarják hitetni a közönséggel.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.