Itthon is bemutatták a HTC legújabb olcsó okostelefon-sorozatát, amely június közepén érkezik a boltokba. A Desire C árszintje ellenére nem véletlenül kapta meg a jól hangzó elődök nevét.
Épp csak elkezdődött a csúcskategóriát képviselő One család forgalmazása Magyarországon (az One X már kapható, az One S pedig néhány héten belül érkezik), a HTC máris támadást indít a megfizethető középkategória szintjén is. Tisztul a sok márkaneves profil, és a korábbi középkategóriás modellek után ebben a szegmensben is "nagy névvel" jön a gyártó.

Amire a vadvirág vágyik A HTC stratégiája továbbra is az, hogy a legolcsóbb kategóriából igyekszik kimaradni, és tartani saját készülékeivel kapcsolatban a magas minőségi és teljesítménybeli elvárásokat. Épp ezért a tajvani vállalat belépő szintje eddig is valójában középkategóriának számított, most pedig ennél is kissé magasabbra helyezik a lécet. A hazai kereskedelemben is sikeresnek számító Wildfire S utódjának ugyanis a június közepén érkező Desire C számít.


A Desire C fekete, piros és fehér színekben érkezik

Ugyan a Desire márkanév eddig a HTC prémium kategóriás készülékeit takarta, a középkategóriás készülék nem csak az utóbbi időben elburjánzó sorozatnevek (Wildfire, Incredible, Sensation stb.) megtisztítása miatt került a patinás sorozatba. Ha csak a hardveres jellemzőket nézzük, még nem fedezhetünk fel hatalmas újításokat, a 600 MHz-es processzor órajele nem változott a Wildfire S óta. A processzor maga viszont már új, a Qualcomm Snapdragon S1 sokkal hatékonyabban dolgozik, ráadásul az akkumulátort is kímélőbben kezeli. Az általunk tesztelt mintadarabon gyorsan lefuttatott benchmark szerint az apróságnak valóban nincs miért szégyenkeznie: persze a csúcsmodellekhez képest jócskán elmarad, de nem a "kimutathatatlan" kategóriában játszik.



A 3,5 hüvelykes, 320x480 képpontos kijelző alá 4 gigabájtos belső tárhely és 512 MB RAM került, természetesen a tárhelyet itt is növelhetjük microSD kártyával. Ebben a kategóriában kivételes extrának számít a jóval drágább modellekben is impozáns Beats Audio hangrendszer, valamint a speciális felületkezeléssel megmunkált borítás.

Az sem mellékes, hogy már a hazai forgalmazás megkezdésekor a legfrissebb Android változat, az Ice Cream Sandwich fut majd a Desire C telefonokon, melyekre a HTC saját felhasználói felületének legújabbja, a Sense 4 került, tovább finomítva az operációs rendszer funkcionalitását és kinézetét, valamint saját megoldásokra cserélve néhány beépített alkalmazást. A Desire C-hez is jár a 25 gigabájtos extra tárhelyet kínáló Dropbox fiók.

A hazai képviselet tervei szerint a szolgáltatóknál az előző generációnál is pénztárcabarátabban jelenik meg a Desire C: a Wildfire S egykori bevezető árszintje alá sikerült leküzdeni a nyitóárat. A tervek szerint ráadásul kicsit később érkezik NFC-képes változat is a telefonból az érintés nélküli kommunikációt lehetővé téve.


Óvatos képzavarként mondhatjuk, hogy az One S lesz a "kisebbik ikertestvér"

Egy meg egy az még mindig egy Szintén júniusban kerül a boltokba az One X testvére, az One S, amely csak első látásra nevezhető kistestvérnek. Bár a kijelzője az One X 4,7 hüvelyke helyett "csak" 4,3 hüvelykes képátlójú, viszont Super AMOLED technológiát használ - ez lehetővé teszi a készülékház vékonyabb kialakítását, és az akku terhelése szempontjából sem elhanyagolható. A kétmagos, 1,5 gigahertzes processzor mellett 1 GB RAM és 16 GB háttértár kerül a mindössze 7,8 milliméter vastag unibody házba.


Desire C, One S és One X - a HTC "nyári kollekciója"

Borítás szempontjából kétfajtát vihetünk haza, az ezüstözött, speciális ötvözetbe mártott műanyag házas változat mellett jön a "legfeketébb" HTC mobil, melynek a hagyományoshoz képest tízszer ellenállóbb vázat alakítottak ki. Itt is elérhető lesz a One X-ben már megismert több kiemelkedő újítás, például az extragyors fotózási képesség, vagy a maximum 99 kép rögzítésére képes "sorozatlövő" funkció.

(A fényképek egy HTC One X kamerájával készültek)

A Bitport tavaszi csúcstelefon-összehasonlítója
Tíz ok, amiért az Android jobb, mint az iPhone
Samsung Galaxy S III: brutális hardver, tonnányi funkció

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.