Amióta egynél többféle technológiai eszköz létezik, mindig akadtak szemben álló rajongótáborok. Lada vagy Skoda? C64 vagy ZX Spectrum? PC vagy Mac? Az egyik legújabb presztizscsatát az iPhone és az androidos telefonok tulajdonosainak tábora vívja, most a Google-pártiak tíz érvét gyűjtjük össze.
Elcsépelt és kissé gyenge megállapítás, mely szerint az iPhone-t csak divatőrültek és sznobok használnak, hogy villoghassanak az almás logóval a telefon hátulján, ráadásul most már Instagram is van Android alá... A Business Insider gyűjtése alapján igyekszünk kissé szofisztikáltabb érveket összegyűjteni a droidisták számára, amelyek tényekkel, funkciókkal támaszthatja alá választásukat.

A végtelenbe és tovább A tárhely kérdése bizony egyelőre ütős pontnak számít, ráadásul az iPhone-tulajdonosok mellett a Windows Phone felhasználóinak is odavághatnak ezzel az Android-rajongók. Míg a versenytárs készülékekben csak a gyárilag beépített flash háttértár méretével gazdálkodhatunk, az Android támogatja a memóriabővítés több formáját, melyek közül a legelterjedtebb a microSD kártya.


Memóriakártya: ha akarom, bővítem, ha akarom, cserélem

Most fordulj jobbra! Hiába volt az iPhone az újgenerációs okostelefonok első és meghatározó képviselője, az azóta kiadott generációk mindegyikéből hiányzik a teljes értékű, lépésről lépésre akár hanggal vezérlő navigáció. A Google Maps persze elérhető az almás telefonon is, de Android alatt olyan extra funkciókat ad, amelyek az utóbbi években a hagyományos értelemben vett GPS/PNA piacot is bedöntotték. Egyes pletykák szerint persze az iOS 6-ban várható valamilyen valóban versenyképes megoldás a téren, addig viszont a tévelygő utazók mosolya szélesebb, ha droidos telefonon tájékozódhatnak.

A változatosság gyönyörködtet Egy okostelefon nem okostelefon, legalábbis sokak szerint, akik nem szeretnének leragadni egy operációs rendszerhez egyetlen gyártótól származó hardvernél. Androidos telefonból lassan nem csak Dunát, de kisebb tengereket is rekeszthetnénk, a felhasználók a lehető legszélesebb kínálatból választhatnak maguknak különféle felszereltségű, tudású, méretű és formájú készülékeket. Ráadásul az Android a gyártók belépő szintű modelljeinek segítségével már az igazán vékony pénztárcájúak számára is kínál vállalható alternatívát. Tavaly a ZTE Blade robbantott bankot, idén a Huawei emeli új szintre az olcsó telefonokat - az iPhone eközben továbbra is "odafentről drágállik".

Telepíts, amit csak akarsz Egy iPhone-ra nem telepíthetünk akármit: csak az App Store-ba hosszú és körülményes szelektálás és elbírálás után felkerülő alkalmazások közül választhatunk. Bár az Androidnak is alapvető app-forrása a Play Store, mégis lehetőségünk nyílik bármilyen forrásból telepíteni a nekünk tetsző alkalmazásokat. Persze ez rejthet magában akár veszélyeket is, ám a körültekintő felhasználók számára mindenképpen értékes tulajdonság, hogy akár egy weboldalról letöltve, vagy egy új memóriakártyát behelyezve is hozzájuthat új appokhoz.


Csak saját felelősségre, de mégis adott a lehetőség bárhonnan, bármit telepíteni

Folyamatos változásban Androidos telefonok kis túlzással szinte naponta jelennek meg, míg iPhone csupán egyszer egy évben. Épp ezért a Google rendszerére épülő új készülékek gyakran hamarabb tesznek kézzel foghatóvá friss technológiai funkciókat - így volt ez a 4G, az NFC, vagy épp a hipergyors kamerák esetén: ezek a funkciók már rég elérhetőek voltak valamilyen androidos készülékben, mire az Apple lépni tudott.

Hogy nézel ki már megint? Szeretünk babázni. Igen, még a férfiak is, csak épp nem Barbie-kat öltöztetnek, hanem autójukat, notebookjuk hátterét, vagy épp íróasztalukat alakítják át saját ízlésük szerint. Ugyanígy sokak számára fontos az is, hogy okostelefonjuk kijelzője is a nekik tetsző elrendezésben, színvilággal, funkciókkal várja őket. Az iPhone ikonos, lapozgatós alapértelmezése szinte egyáltalán nem szabható testre, míg az Android önmagában is sok lehetőséget kínál hátterekkel, widgetekkel, vagy az Ice Cream Sandwich óta mappákkal. Ha ehhez még hozzávesszük az egyes gyártók saját felületei (HTC Sense, Samsung TouchWiz, stb.) által kínált extrákat, vagy a piactérről letölthető launcherek és widgetek százait, az Android abszolút győztes a személyre szabási versenyben.

A webbel kézenfogva A Google webes alkalmazásait és szolgáltatásait sokan használják - még azok közül is, akiknek iPhone-juk, vagy épp windowsos, symbianes készülékük van. Az Android azonban gyakorlatilag natív módon képes együttműködni a legnépszerűbb Google termékekkel, a címtártól kezdve a levelezésen, naptáron, dokumentumkezelőn át a térképekig. Elég csak egyszer megadni Google-fiókunk adatait, innentől a telefon akár minden webes szolgáltatás adatait automatikusan szinkronizálja. Ugyan az iCloud hasonló szinkronizációs lehetőséget kínál, de amögött egyelőre nincs Gmail vagy Google Maps...

A választás a tiéd Ugyan lassan törik a jég iPhone-on is abban a tekintetben, hogy egyre több böngésző, levelező, vagy épp naptár érhető el a készülékre, ezeket azonban továbbra sem tudjuk alapértelmezetté tenni, leváltva az almás telefon beépített megoldásait. Hiába töltjük le például a Sparrow levelezőkliens iOS-változatát, egy e-mail címre kattintva csakazértis az alapértelmezett levelező-app bukkan elő. Android alatt azonban bármikor megvan a lehetőségünk egy adott funkcióhoz új alapértelmezett alkalmazást társítani, így kiválaszthatjuk a nekünk legjobban megfelelőt, és onnantól nem zavar a leváltott app.



Futtatóverseny Az iPhone multitasking megoldásával még sok iPhone-os sincs maradéktalanul megelégedve: a háttérben futó alkalmazások előbányászása és megnyitása nem épp felhasználóbarát. Az Androidban azonban verzióról verzióra egyre emberközelibbé faragták a lehetőséget: először tableten, a 3.0 változatban jelent meg a legújabb kezelési stílus, majd az általánosan elérhető Ice Cream Sandwichben még szerethetőbbé vált: a "home" gombot hosszan nyomva előtűnik a futó appok előnézeti képe, és egyetlen ujjmozdulattal átválthatunk másikra vagy épp lezárhatjuk bármelyiket.

Egy közösség vagy sok közösség? Az okostelefonok lassan legalább ugyanolyan fontos közösségi központokká válnak, mint amennyire a hanghívásokra használjuk őket. Ha iPhone-on próbálkozunk, szinte minden közösségi szolgáltatást külön alkalmazásból érhetünk el, és gyakran kell hüvelykujj-zsonglőrré változnunk, ha valamilyen tartalmat több helyre is szeretnénk megosztani. Androidban azonban ahogy telepítünk egy közösségi alkalmazást, az azonnal képes beépülni a rendszerbe. Ha egy fotót szeretnénk megosztani, a képnézegetőből közvetlenül is kiválaszthatjuk, Facebookra, Twitterre vagy megannyi más szolgáltatásra küldjük-e el.

Instagram: már droidosok is elkezdhetik
Minden árszinten támadnak a Huawei okostelefonok
A Google kivégezte a navigációs versenytársakat

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.