LePad és Palmpad - a hírek szerint a Lenovo és a HP is királyfiakat delegál az iPad trónkövetelőinek sorába. A cél egyelőre a kínai piac - oda ugyanis egyelőre kevésbé figyel Steve Jobs...
Az iPadet lehet szeretni és kritizálni (vagy extrém esetben mindkettőt egyszerre), de a piaci hatásait nehéz lenne tagadni. Az Apple tabletje olyan folyamatokat indított el az ultrahordozható eszközök piacán, amelyek egy régi ötlet újragondolásával és persze hatalmas marketinggel akár ketté is oszthatják a személyi számítógépek evolúcióját.

Az iPad egyik hatása mindenképpen az, hogy a legnagyobb gyártóktól a feltörekvőkig most mindenki valamilyen "pad" megalkotásán dolgozik. Akiknek esetleg még az Apple megoldásának bemutatása előtt volt valamilyen táblagépe vagy erre vonatkozó terve, az is gyorsan visszaszívta mindet és az új elvárások alapján újrafaragott megoldással jelentkezik.

Két operációs rendszer egy ellen |
Az iPad hagyományosan zárt világát és kötött lehetőségeket biztosító rendszerét most két nagy gyártó kétféle irányból támadja meg. A Lenovo androidos készülékkel, a HP pedig - ha a szakértők jól következtetnek a Palmpad név levédéséből és a Palm akvizícióból - egy WebOS alapú tablettel próbál minél nagyobbat kiharapni az Apple asztalán díszelgő tablet-tortából.

A Lenovo egyéni felhasználókat kiszolgáló Consumer Business divíziójának alelnöke, Liu Jun jelentette be a LePad névre keresztelt tabletet. A név nem nagy meglepetés a tablet-elnevezési trendek mellett azért sem, mert Kínában a gyártó nemrég kezdte forgalmazni LePhone névre keresztelt okostelefonját is. A közlemények szerint a LePad elsődleges célja is Kína lesz, amelyre a vállalat szerint Steve Jobs nem fordít kellően nagy figyelmet. A Lenovo tabletje és telefonja számára is először a távol-keleti országban szeretne nagy népszerűséget kivívni, és ezután megtámadni a termékekkel a nemzetközi piacot.

Teher alatt nő a pálma? | A HP terveiről jóval kevesebbet tudni: csupán annyi biztos, hogy levédették a Palmpad nevet, ezért a szakértők nagyjából biztosra veszik, hogy a levitézlett, Windows-alapú Slate koncepció helyett a Palm-akvizíció során megszerzett WebOS segítségével turbózzák fel saját tabletjüket.

A WebOS alapú HP táblagépről már gyakorlatilag a Slate kútba ejtése utáni napokban elkezdtek szivárogni hírek, ám az akkor még Hurricane névre keresztelt eszköz megjelenése azóta is váratott magára. A mostani spekulációk is azon alapulnak, hogy a levédett név mellett a HP már jó ideje hangoztatja, hogy a Palm "örökségéből" szeretne minél előbb ropogós dollárokat termelni. A WebOS rendszer alól pedig a HP előtti korszakban pontosan az hiányzott, amit a HP most képes lehet alátenni: egy erős, megbízható hardver.

A Lenovo tablet megjelenési időpontja nagyjából már ismert: a LePad a tervek szerint még idén év végéig boltokba kerül (természetesen először Kínában). A Palmpad azonban egyelőre még mindig rejtély: ha valóban készül ilyesmi a HP műhelyeiben, akkor ennek is mielőbb napvilágot kellene látnia, hiszen az Android hamarosan a harmadik generációval támad, az iPadek pedig egyre több helyen terjednek: bár Kínában még hivatalosan nem forgalmazzák, Hong-Kongban azonban most pénteken kezdődik a hivatalos értékesítés.

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.