Az Asus még idén piacra dobja a tavasszal debütált, lecsatlakoztatható fizikai billentyűzettel rendelkező Transformer új generációját, amelyben négymagos processzor dolgozik majd.
A márciusi CeBIT egyik érdekes színfoltja volt a 10,1 hüvelykes kijelzővel szerelt Transformer, amelyre tetszés szerint lehetett fel- és leszerelni a fizikai billentyűzetet. Az Asus azonban máris előállt a széria folytatásával: az Eee Pad Transformer Prime-ot a világon elsőként szállítják a négymagos Tegra 3 processzorral. A chipet gyártó Nvidia elnöke szerint új korszakot nyit a táblagép, mert a négymagos CPU teljesítménye energiatakarékos működéssel párosul.

Lecsatolom, felcsatolom...

Mindent bele! A bivalyerős processzor mellé 1 gigabájt LP-DDR2 memória kerül, háttértárként pedig 32 vagy 64 gigabájtos flash memória választható. A mindössze 8,2 milliméter vastag modell 10,1 inches Super IPS+ érintőképernyővel rendelkezik, amely a jobb kültéri olvashatóság érdekében nagyobb fényerővel bír elődjénél. Természetesen elő- és hátoldali kamerával is felszerelték a tabletet, utóbbi 8 megapixeles, és akár 1080p felbontású HD-videók készítésénél sem jön zavarba.

A Prime
Android 3.2 operációs rendszerrel érkezik, azonban a gyártó ígérete szerint hamarosan frissíthető lesz a legújabb 4.0-s verzióra, azaz az Ice Cream Sandwitchre.

Nem ingyen van A Transformer Prime alapáron – háttértároló függvényében – 499 és 599 dollárért kerül boltokba, a külön vásárolható mobildokkoló viszont további 149 dollárba kerül, ami már igen komoly összeget jelent. A külön kapható billentyűzet mellett szól azonban nemcsak a könnyebb szövegbevitel, de például az is, hogy így egy USB-csatlakozó és egy SD-kártyaolvasó is bekerül az arzenálba. Az üzemidőre szintén jótékony hatással van a dokkoló, hiszen az alapesetben ígért 12 órányi használatot másfélszeresére, azaz 18 órára növeli. Így a Prime kínálja a táblagépek között a leghosszabb akkumulátor-üzemidőt.

Jön a kicsúsztatható billentyűs Asus tablet
Még mindig a tablet szinonimája az iPad

Ellentmondásos hekkertámadás áldozata lett az Europol

A nemzetközi bűnüldöző szervezet az incidens tényét elismerte, ám a hivatalos tájékoztatás szerint semmiféle kritikus adat nem került illetéktelen kezekbe.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.