Miután a Google Nexus S készülékekre a napokban elindult az Ice Cream Sandwich frissítés, minden Android-felhasználó tűkön ülve várja, mikor telepítheti az új rendszert. A legtöbb gyártó esetében azért kell még egy kicsit várni, mert az új Android "édes gondot" okoz a gyártóknak.
Természetesen az előző, Google neve alatt kiadott referenciakészülék, a (Samsung) Galaxy Nexus S volt a legelső, amely frissítés formájában megkapta az Ice Cream Sandwich rendszert: a felhasználók december 16-tól folyamatosan kapják az értesítést a telepítés lehetőségéről. A 2.x (Gingerbread) után az okostelefonokra a tabletekre kifejlesztett Honeycomb kihagyásával érkező Android 4.0 sebességben és funkcionalitásban is fejlődést ígér, több újdonsága a még kényelmesebb felhasználást célozza.


Két újdonság az új Androidból: a beérkező hívásokra akár automatikus válasz-SMS formájában is reagálhatunk, a böngészőben pedig könnyebb és látványosabb lett a böngészőablakok kezelése: szép újdonságok, amelyek azonban megnehezítik az extra felhasználói felületek fejlesztőinek dolgát.

A telefonok beállításai például már jóval könnyebben elérhetők a lehúzható alapmenüben, az alkalmazások eltávolítása pedig egyetlen fogd-és-húzd mozdulattal megoldható. Ugyancsak hihetetlenül egyszerűvé és látványossá vált az új feladatkezelő, amelyet szintén egy mozdulattal hívhatunk elő: az egymás alatt megjelenő, görgethető alkalmazások közül csak ki kell húznunk a nem kívántakat, nincs többé szükség bonyolult menüvadászatra vagy "app killer" alkalmazásokra.

Hardveres gombokkal könnyen készíthetünk képernyőmentést, videófelvétel közben pedig, annak megszakítása nélkül fotózhatunk is - ezek ráadásul csak a rendszer újdonságainak töredékét jelentik, több tucat ezekhez hasonló aprósággal találkozhat minden "jégkrémező". Talán pont a sokféle újítás miatt kell arra várni, hogy a többi telefonra is elérhetővé váljon a frissítés...

A turbózás újraturbózása Az Androidos telefongyártók egy része - köztük a Samsung, a HTC, a Sony Ericsson vagy az LG - extra felhasználói felülettel látta el az eddigi Androidok kissé puritán kinézetét. Ezek a kiegészítők több olyan látványelemet és extra funkciót kínáltak, amelyet az alap Androidban nem, vagy csak komoly kutakodás után lehetett megtalálni. Most viszont pont azért vannak gondban a gyártók, mert az Ice Cream Sandwich a kiegészítők sok funkcióját az alapszolgáltatásba építette, vagy akár tovább is fejlesztette, így a rendszerfrissítés ellehetetlenítené a felhasználói felületek működését.

A Samsung bejelentése szerint az első két készülék, amely hivatalosan is megkaphatja a negyedik generációs Androidot, a Galaxy S II és a Galaxy Note - ezekre 2012 első negyedévében települhet a friss rendszer. A gyártó ezeken kívül "valamivel később" szintén frissíthetővé teszi a Galaxy R telefont, valamint a Galaxy Tab 10.1, 8.9, 7.7 és 7.0 Plus táblagépeket - az első generációs Galaxy, illetve a Galaxy Plus neve azonban egyelőre nem hangzott el.

Nem maradnak jégkrém nélkül az okostelefonok
Samsung Note: ilyen egy okosteletablet
Annyi Galaxy S van, melyiket válasszam?

Múltkori gyűjtésünkhöz képest a HTC adott még ki újabb frissítési információt: a Vivid modellek máris upgradelhetők, míg a Sensation, Sensation XL és XE, valamint a Rezound telefonok lesznek hamarosan jégkrémesíthetők, valamikor 2012 első hónapjaiban. Az EVO 3D, EVO Design 4G és az Amaze sorozatú készülékek szintén frissülnek, de csak később - a korábbi modellek, például a Desire család tagjai vagy az Incredible azonban nem szerepel a hivatalos kommunikációban.

Több forgalmat bonyolítanak az amerikai postát utánzó kamuoldalak, mint az eredeti

Biztonsági kutatók szerint az adathalászatra kihegyezett oldalak általában is hatalmas látogatottságot generálnak, de a tavalyi ünnepi szezonban még az USA nemzeti postájának valódi forgalmát is sikerült meghaladni.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.