Alig két hete mutatták be hivatalosan is a legújabb, Ice Cream Sandwich névre keresztelt Android verziót: azóta persze minden gyártót arról faggatnak a felhasználók, lesz-e frissítés saját készülékükre. Összegyűjtöttük az eddigi ígéreteket.
Az első Ice Cream Sandwich alapú okostelefon, a Samsung által gyártott Galaxy Nexus megjelenése után kissé lassan reagálnak az androidos készülékeket gyártó vállalatok arra, saját készülékeikre lesz-e frissítés az operációs rendszer új verziójára, és ha igen, mikor. Az alábbiakban a jelenleg ismert állásfoglalások szerint gyűjtöttük össze, milyen modelleket öntenek le a közeljövőben jégkrémmel.


Itt van, megjött Bagaméri... A lefgrissebb bejelentés a nemrég BlackBerryk feletti győzelméről híres HTC nevéhez fűződik, amely talán azért is fontosnak számít, mivel a tajvani gyártó saját felhasználói felülete, a Sense több funkcióját is okafogyottá teszi az Ice Cream Sandwich. Szerencsére ez nem jelenti az új rendszer tiltását: a gyártó közleménye szerint a napokban megjelenő HTC Vivid készülékre szinte azonnal elérhető lesz a legfrissebb rendszer, míg a Sensation, Sensation XL, Sensation XE, Rezound, EVO 3D, Evo Design 4G és Amaze 4G modellek 2012 legelején frissülhetnek Ice Cream Sandwich alapokra az egyes országok mobilszolgáltatóin keresztül. A támogatott modellek köre az ígéretek szerint bővülni fog, így a Desire család tagjait is érheti kellemes meglepetés.

Az Asus tabletekre biztosan lesz frissítés, ám az időpont még nem hivatalos: a Transformer Prime, Eee Pad Transformer és Padfone tulajdonosok nézegessék sűrűn a gyártó weboldalát. Az LG-vel kapcsolatban már elterjedt egy rosszindulatú pletyka, mely szerint a meglévő modellek tulajdonosai ne is reménykedjenek készülékeik jégkrémesítésében. A hivatalos közlemény szerint erről szó sincs, az Optimus 2X "hamarosan" mindenképp megkapja az új rendszert több más felső kategóriás modellel együtt.

ZTE Skate: kipróbáltuk a legolcsóbb drága okostelefont
Samsung Note: itt az óriási képernyős mobilnotesz
Céges droid: ThinkPad Tablet teszt

Lesz, de mikor? A Samsung egyelőre amerikai szolgáltatókon keresztül erősítette meg, hogy a Galaxy Nexus és Nexus S modellek mellett a Galaxy S II is átállhat Ice Cream Sandwichre - ez minden bizonnyal azt jelenti, hogy Európában is hasonló lesz a helyzet, persze azt itt sem tudni, mikor (nem is beszélve a többi Galaxy modellről, vagy a nemrég bemutatott óriási Note telefonról).

A Sony Ericsson most épp a Gingerbread 2.3.4 frissítéssel foglalatoskodik, ám közleményük szerint "a 2011-es Xperia modellek tulajdonosai" várhatják az Ice Cream Sandwich rendszert, "amikor számukra is elérhetővé válik".

Végül talán sokakat érinthet a ZTE álláspontja, hiszen itthon is kiemelkedően népszerű a belépő szintű Blade modell, amelyet mostantól követ a ráncfelvarrott Skate okostelefon. A gyártó sajnos hivatalosan még nem erősítette meg a frissítés lehetőségét, ám a Skate hazai bemutatóján elejtett megjegyzések arra engednek következtetni, hogy a kínai gyártó is tervbe vette a frissítést, legalábbis a Skate-tel kapcsolatban.

Lyuk hátán lyuk a Nagy Kínai Tűzfal mögötti kormányzati weboldalak többsége

Miközben a fél világ Peking hallgatózásától retteg, a kínai rendszerek tele vannak súlyos biztonsági résekkel, melyek eredője: a trehányság.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.