Magyarországon is bemutatták a Samsung legújabb androidos okostelefonját, amely már-már tablethez hasonló nagyságú kijelzővel és aktív tollal villant újfajta megközelítést.
Ahogy a bemutatón is elhangzott, az okostelefonok látványos hátraarcot képviselnek ahhoz a pár évvel ezelőttig tartó folyamathoz képest, amikor a lehető legkisebbre, legkompaktabbra próbálták szabni a készülékeket. Az érintőképernyő és a multifunkciós operációs rendszerek hatására újra megjelentek a lapos féltéglák. Igaz, eddig a 4-4,3 hüvelykes képátló fölé nemigen merészkedtek a gyártók (pontosabban mégis, azokat a modelleket viszont már tabletnek hívjuk és eszünk ágában sincs őket telefonálásra használni). A Samsung Note mindenesetre tovább feszegeti a határokat az 5,3 hüvelykes képátlójú kijelzőjével.


Arctakaró Tény, hogy egy Note hatalmas téglalapja telefonálás közben a felhasználó arcának szinte felét kitakarja, de ha az ilyen stilisztikai szempontokon túllépünk, a készülék használata egyáltalán nem kényelmetlen. A telefon 178 grammot nyom, amely egy iPhone 4S 140 grammjához képest egyáltalán nem számít hatalmasnak.

A méretért és tömegért tökéletesen kárpótolhat mindenkit a hatalmas, kontrasztos AMOLED kijelző. Az 1280x800 képponton minden tartalom tűéles, és a Galaxy sorozat eddigi csúcsmodelljeihez hasonlóan erős ellenfényben is jól látható. A kétmagos, 1,4 gigahertzes processzor tökéletesen elegendő a nagyobb kijelző "meghajtásához" is, ráadásul mivel a képernyő megvilágítása az egyik legnagyobb energiavámpír, a Note akkumulátorral sem spórol. A brutális, 2500 mAh kapacitású áramforrás egy átlagos okostelefont több napig "elvinne a hátán", de a tapasztalatok szerint a Note-tal sem kell a nap második felében töltő után rohangálni.


Újra divat a toll Ugyancsak megfordulni készül a világ a szövegbevitel terén is. Ahogy a digitális kor szülöttei lassacskán elfelejtettek kézzel írni, és úgy egyáltalán bármilyen toll- vagy ceruzaszerű eszközt használni a mindennapokban, a legfrissebb mobil eszközökben egyre többször bukkan fel az elfeledett módszer digitális változata. A HTC Flyer vagy a Lenovo ThinkPad Tablet a táblagépek világába hozta vissza a kézírást, míg a Samsung szerint a Note kijelzőjének 5,3 hüvelykje már elegendő ahhoz, hogy telefonból is jegyzettömb válhasson.

Az aktív tollat több dedikált alkalmazás is előre telepített formában támogatja. Egyikük egyfajta "szabad kezes" megoldás, ahol jegyzeteket, skicceket, ábrákat készíthetünk, akár a telefon galériában található képeket, vagy az alkalmazásból elindítható fényképezőgépből származó fotókat is felhasználva. Ezen kívül egy kézírás-felismerő funkcióval ellátott szöveges jegyzetelő app is segít azoknak, akik tollal még mindig gyorsabban körmölnek, mint az érintőképernyő virtuális billentyűzetével.

Magyarországon legelőször az Android népszerűsítésében élen járó Telenor kínálatában lesz elérhető a Samsung Galaxy Note, bár árakat egyelőre hivatalosan még nem tudni.

Már nem telefon, még nem tablet a Samsung Note
Nem kell tartani a Samsung okostelefonok eltűnésétől

Trónfosztás Megoszlanak a vélemények azzal kapcsolatban, egy telefongyártónak mennyire szabad járatlan ösvényekre és merész új utakra tévednie, a Samsungnak mindenesetre számokkal alátámasztva is nagyon bejött az Android és a prémium kategóriás hardver összeolvasztása.

A legutóbbi negyedév adatai alapján ugyanis okostelefonok terén irtózatos hajrában átvették a vezetést az Apple-től: az almás vállalat 17,1 millió darabos iPhone eladásait messze átugorva 27,8 millió Galaxy okostelefont értékesített az új király. A Samsung így a smartphone-torta 23,8 százalékos szeletével büszkélkedhet, míg az Apple 14,6 százalékot birtokol. A tavaly még első helyen álló Nokia 14,4 százalékával a dobogó legalsó fokára csúszott, és még az elemzők szerint is sokesélyes, meg tud-e itt kapaszkodni a napokban bejelentett, "két kapura célzó" új okostelefonjaival.

A teljes mobiltelefon-piacon még első tudott maradni a Nokia, itt 27,3 százalékos részesedést próbál megtartani a finn vállalat, bár 5 százalékot így is elveszítettek a tavalyi számokhoz viszonyítva. Második helyen azonban már itt is a Samsung áll 22,6 százalékkal.

A bitcoin lesz Oklahoma olaja

A szövetségi állam kormányzója aláírta azt a törvényt, amely garantálja többek között az oklahomaiak kriptobányászathoz való jogát.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.