Míg a hardvergyártók egy része lépésről lépésre merészkedik a Windows 8, az ultrabookok és tablet-notebook hibridek háromszögébe, addig az Asus egy kisebb hadosztályra való új eszközzel rohanja le a piacot. Persze a Microsoft árnyékából továbbra is kiviláglik az Android.
Az Asus a mobil eszközök elmúlt néhány évét tekintve folyamatosan úttörő szerepet vállalt: elég csak az első Eee PC-re gondolni, amelyből egy dövid, de annál hevesebb netbook-őrület bontakozott ki. A Transformer sorozattal is új divatot indítottak a táblagép és a hozzá csatlakoztatható billentyűzetes dokkoló megalkotásával, azóta pedig a legtöbb tabletpiaci szereplőnek megjelent valamilyen saját hibridje, beleértve a Microsoft Surface-t is, amelynek néha kissé foszladozó takarólemeze szintén beviteli eszközként működik. Az Asus jelenlegi termékpalettája még jobban kiszélesíti a lehetőségeket, többek között a tablettel kombinált telefon, illetve a tablet-ultrabook hibrid kategória bevezetésével.

Windows 8-ra hangolva Az új Zenbook Prime sorozat szálcsiszolt alumínium burkolatával és vékonyságával természetesen az ultrabook kategóriába került, ahol az SSD meghajtó és a háttérvilágított billentyűzet mellett az új operációs rendszerre szabott érintős lehetőséggel gazdagodott a full HD felbontású IPS kijelző. A család legnagyobb tagja a Zenbook U500VZ, amelyet nem hivatalosan "mega-ultrabookként" mutatott be a hazai képviselet marketingszakembere, Gyepes Máté. Az ultrabookos jellemzőket 15,6 hüvelykes érintőképernyős óriásméretre alkalmazó modellben akár két SSD meghajtó is dolgozhat, a megterhelőbb grafikai feladatokat egy Nvidia GeForce GT650M vezérlő segíti, míg a SonicMaster technológiával a notebook-szint fölötti minőségű hangélmény jár együtt.




Természetesen a kisebb méretű gépek között is találunk újdonságokat. A VivoBook X201 kifejezetten az árérzékeny vásárlókat, a korábbi netbookosokat célozza meg: a 11,6 hüvelykes kijelzővel szerelt eszköz méretében valóban a netbookokat idézi, ám Atom processzorok helyett már harmadik generációs Core i3 processzorokkal (és ezek kifejezetten energiatakarékos, ULV változataival is) rendelhető. Az X201 kijelzője még nem érintős, ám érintőpadja multitouch-képes, így szintén jól idomul a Windows 8 új kezelőfelületéhez.

Az X202-es változat a kistestvér tudását fejeli meg egy érintőkijelzővel, ráadásul mindkét modell a nagyokhoz mérhető funkciókkal rendelkezik, többek között az alvó állapot utáni, 2 másodpercnél nem hosszabb ébredés terén. Ebben a kategóriában az S400 képviseli a prémium kategóriát: az ultrabookos külsőhöz 14 hüvelykes érintőkijelző jár. A fémházas, Core i3 és i5 alapokra épülő gépben SSD gyorsítótár segíti a hagyományos merevlemez munkáját.





Az ultrabook kategória jellemzően magas áraira kíván válaszolni az S56 és K56 sorozat, amely egyfajta "mindenki ultrabookja". A legújabb Core i3 processzorokra épülő modellekbe az SSD-HDD kombó mellett beépített optikai meghajtót is préseltek, mivel a tapasztalatok szerint még mindig sokan ragaszkodnak az elmúlt évtizedekben égetett CD-khez és DVD-khez.

Metamorfok támadása A Transformer kategória az androidos sikerek után már a windowsos térfélen is arat. A Windows 8-as Transformer Book ráadásul már nem csak valamilyen netbookszerű összképet ad a csatlakoztatott dokkolóval, hanem egyenesen ultrabookká változtatja a tabletet. A 13,3 hüvelykes full HD IPS érintőpanel leválasztva teljes értékű táblagépként működik, amelyben a Core processzorok mellett SSD tárolja az adatokat. Az ultrabookosra faragott, fémházas, penge kidolgozású billentyűzetes dokkoló csatlakoztatásával a plusz akkuidő mellett egy plusz merevlemez is működésbe lép.

Még furcsább, ám kifejezetten mutatós ötlet a Taichi, ami gyakorlatilag egy olyan ultrabook, amelynek fedlapján nem csak a felhasználó, hanem a vele szemben ülő is egy teljes értékű, full HD érintőkijelzőt talál. Így kinyitva tökéletes tárgyalási prezentációs eszközzé válik a Windows 8-as gép, összecsukva pedig kissé vaskos, de erős tabletként is használhatjuk.



A windowsos hibrid tabletek megfizethetőbb kategóriáját a VivoTab RT képviseli: a billentyűzetes dokkolóval ellátott, Tegra 3 maggal dolgozó táblagépen természetesen Windows RT fut, míg az Atom processzoros VivoTab és VivoTab Smart Windows 8-cal érkezik.

Ötletes robotok  Természetesen az Android sincs elfelejtve: itt a Transformer sorozatot jelenleg az Infinity modell képviseli, amely a legerősebb Tegra 3 rendszerchipre, a T33-ra épül, 10,1 hüvelykes Super IPS+ kijelzője 1920×1200 képpontos felbontásra képes. A 32, illetve 64 gigabájtos háttértárral rendelhető eszközhöz itthon lokalizált billentyűzetes dokkoló jár, és a szálcsiszolt fém gépre már elérhető az Android 4.1 jelly Bean frissítés.

Nem szabad megfeledkezni a 7 hüvelykes Google-referenciáról, a Nexus 7 tabletről sem, amely az első 4.1-es rendszerrel érkező táblagépként egyfajta alapvetésként mutatkozott be. Az alig 340 grammos eszközből WiFi-s és 3G-s változat is elérhető, amelyekben NFC technológia bújik meg.




Az androidos újdonságok legérdekesebbje mégis az Asus legújabb hibridizációs kísérletének friss eredménye, a PadFone 2. Az összeállítás gyakorlatilag egy kifejezetten erős hardverrel rendelkező okostelefont (magát a PadFone-t), valamint a dokkolóként funkcionáló PadStation-t takarja. A 4,7 hüvelykes, Qualcomm Snapdragon S4 lapkával meghajtott telefon akár működés közben bepattintható a tablet-dokkoló hátuljába, ekkor a 10,1 hüvelykes kijelzőn azonnal megjelennek a telefonon futó alkalmazások, és megszakítás nélkül folytathatjuk tevékenységeinket.

A közeljövőben az új termékpaletta több képviselője is megfordul majd tesztlaborunkban, hogy a gyakorlatban is megnézzük az újítások használati értékét.

Tablet-körkép 2012 végén - 2.rész: tíz hüvelyk környékén
Vásároljon laptopot... vagy ne!
Napok alatt elrongyolódik a Surface billentyűzete


Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.