Bár a mobil eszközöket továbbra is veszélyforrásnak tekintik, a vállalatok nagy többsége tervezi, vagy már el is kezdte saját mobil alkalmazásainak fejlesztését – derül ki egy friss felmérésből.
Újabb lépcsőfokához érkezett a mobil eszközök vállalati adaptációja: tízből hét szervezetnél minimum szóba került a saját alkalmazások implementációja, míg egyharmaduk már használatba is vette azokat, vagy legalábbis lépseket tett a bevezetéssel kapcsolatban. Mindez a Symantec 2012 State of Mobility című felméréséből derül ki, amelyet világszerte több mint 6 ezer cég bevonásával készítettek el, köztük az Európát is magában foglaló EMEA régió képviselőivel.

Mobil hullám Tízből négyen a három legnagyobb IT biztonsági kockázat közé sorolták mobil eszközöket, a válaszadók közel fele pedig úgy látja, hogy a mobilitás extrém kihívások elé állítja a vállalatokat. A tanulmány szerint ez egyértelműen a vállalati szintű bevezetések szaporodását mutatja: a pilot projektek és taktikai jellegű telepítések után – ahol gyakran kivételeket tesznek, figyelmen kívül hagyva a házirendet – most következnek a komplex, szabályokhoz és szabványokhoz igazodó feladatok.

Érdekesség, hogy a felmérés szerint a vállalatok nagyobb részének nincs vele problémája, ha a dolgozók személyes célokra használják a céges eszközöket, de az otthonról hozott eszközök munkehelyi alkalmazását többségében még nem nézik jó szemmel. A biztonsági kockázatok miatt egyre több szervezet mérlegeli, hogy a közösségi médiához kapcsolódó mobil appokat csak azoknak a munkatársaknak engedélyezi, akiknél ez egyértelműen üzleti hajtóerőt jelent.
Azok közül viszont, akik már használatba vettek bizonyos mobil alkalmazásokat, előzetesen tízből hét szervezetnél számítottak egyértelmű előnyökre, sőt a használatba vételt követően ennél is nagyobb arányban, közel nyolcvan százalékban számolhattak be pozitív eredményekről. A felmérésben résztvevő cégek közül egyébként tízből hat helyen már rendszeresen használnak mobil eszközöket bizonyos üzletági alkalmazásokban, így elmondható, hogy a mobilitás végérvényesen a vállalati informatika fősodrába került.

Nem csodaszer A Symantec tanulmánya ugyanakkor felhívja rá a figyelmet, hogy a működő implementációk jelentős része nem illeszkedik megfelelően a már meglévő rendszerekhez és üzleti folyamatokhoz, így a lehetséges előnyöket sem sikerül teljes mértékben kiaknázni. Ezzel kapcsolatban már-már közhely, hogy a mobil appok fejlesztése és használatba vétele nem egyenlő a mobil stratégiával, amelynek hiányában az appok sem biztos, hogy beváltják a hozzájuk fűzött reményeket.

Erzsébet királynő beszállítója is tabletet használ
Káosz és megoldások a mobil ügyfélkezelésben

Általában egy folyamatot vagy a folyamat egy részét érdemes "mobilizálni", nem teljes alkalmazásokat. Utóbbiak sokszor túlságosan összetettek a mobil felhasználáshoz, amelynek esetében a funkciók java része nem is hordoz különösebb értéket. Ugyanígy igaz, hogy kudarcra van ítélve minden olyan kísérlet, amely a PC-s környezetet próbálja mobilra átültetni. A legsikeresebb korai bevezetések gyakran nem is az appokról, hanem egyszerűen a mobil eszközökről is elérhető adatokról (árlisták, prezentációk stb.) szólnak.

Lecsapott az FBI az alvilági online bazárra (megint)

A hekkerek körében igen népszerű BreachForums oldalát egyszer már megszerezte a hatóság, de az rövidesen újraindult. A mostani akcióval a fórum mellett annak Telegram-csatornája is az FBI irányítása alá került.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.