Vajon megismétli-e az alsó kategóriás Blade hihetetlen sikerét a ZTE legfrissebb androidos telefonja, a Skate? Minden az árcédulán múlik...
A ZTE Blade-tesztünk máig az egyik legkeresettebb cikk a Bitporton, és ez nem is csoda: a belépő szintű készülék tökéletesen kihasználta az Android egyik legjobb tulajdonságát, miszerint a működtetéséhez nem feltétlenül szükséges bivalyerős, méregdrága hardver. A Blade a lehető legjobban lenyomott áron jelent meg a hazai szolgáltatóknál, és kifejezetten jól fogyott, köszönhetően mindenkinek, aki kevésbé tömött pénztárcával is androidos telefonra vágyott.

Felemás csúcson A ZTE Skate (amely egyes országokban Orange Monte Carlo néven, OEM konstrukcióban került forgalomba) a kínai gyártó beharangozása szerint "felső kategóriás", amitől a különféle fórumokon kommentelők egy része már előre, látatlanban megijedt: az ultra-megfizethető kategóriás siker után egy telített és nehezen támadható piac felé mozdulna a ZTE?


Szerencsére a Skate legfeljebb csak a gyártó portfóliójában számít csúcsnak, a hardveres képességek a tökéletes középkategóriába sorolják a készüléket. A  800 megahertzes Qualcomm MSM 7227 processzor a csúcsmodellek kétmagos, 1 gigahertz fölötti chipjeihez nem érhet fel, bár jó pont jár a külön 200 MHz-es grafikus gyorsítóért. Az 512 megabájtos memóriát természetesen felturbózhatjuk microSD kártyával.

Nagyra tárt ablak Nem nehéz észrevenni, hogy az alapvető hardveres jellemzőkben szinte teljesen a nemrég általunk is kipróbált Samsung Galaxy Ace testvére lehetne a Skate. Még a hátlapon található 5 megapixeles, LED-villanós fényképezőgép mérete is stimmel, ezért összehasonlításként jó alapot adott azt megnézni, miben más mégis a két készülék. Ezt szintén nem nehéz kiszúrni, hiszen az Ace 3,5 hüvelykes kijelzője helyett itt 4,3 hüvelyk átmérőjű a képenyő, és a felbontás is dícséretesen 480x800 képpontra nőtt. Az előző ZTE telefon egyik leggyengébb pontja a kijelző színmélysége volt, a Skate itt is javított, a Blade 256 ezréhez képest már 16 millió színárnyalat megjelenítésére képes.


Viszont működés közben pont a nagyobbra faragott kijelző okoz némi gondot. A tapasztalat azt mutatta, hogy grafikus gyorsító ide vagy oda, a képernyők közötti váltás, vagy az alkalmazásokon belüli lapozás közben bizony meg-megdöccen a telefon. A 800 megahertzes processzor a legtöbb appot jól kiszolgálja, bár a legújabb, izzasztó 3D-s csodákhoz már nem elég az ereje.

A Blade-nél természetesen azért valamivel gyorsabb összhatást keltett a készülék: az Ace-szel összevetve a grafikailag kevésbé megterhelő appok (például a Gmail kliens, a Foursquare vagy a Facebook) hasonló sebességgel futottak, az Angry Birdsben viszont a Samsung madara azért gyorsabban repült. A kamera is kissé lassan reagál, ami csendélet vagy tájkép fotózásakor nem is akkora probléma, száguldó kisgyerekhez vagy versenyautóhoz viszont már nem igazán való.

Minden az árcédulán múlik A telefon kidolgozása távolról kifejezetten tetszetős, bár közelről azért már észrevehető némi összecsapottság. A hátlap süllyesztett mintás kidolgozása az alapvetően csillogó és ujjnyomgyűjtő fényes műanyagot egy fokkal kulturáltabbá teszi, viszont az előlapon, a kijelző alatt található gombok bántóan lötyögnek.


A készülék egyébként az Android Gingerbread mindenféle külső díszítés nélküli változata fut (bár a tesztkészülék valószínűleg valamelyik külföldi Orange hálózathoz készülhetett, ezért itt extra narancs színvilágú felületet és Orange-alkalmazásokat is találtunk). Az alap droid abban a tekintetben mindenképpen jobb a más gyártók által fazonra igazított interfésszel rendelkező verziókhoz képest, hogy könnyebb frissíteni a későbbiekben érkező Androidokra - aki pedig extra szépítgetésre vágyik, az Android Marketen akár ingyenes widgetekből és hátterekből is talál magának eleget a kísérletezéshez.

Összességében elmondható, hogy a ZTE Skate sikere azon múlik, mennyire tudja követni elődje kifejezetten előnyös árazási politikáját. Ha a középkategóriás hardver és kidolgozás mellé egy 60 ezer forintot meg nem haladó ár kerül, a Blade után továbblépésre vágyóknak ez a modell is kívánatos választás lehet. Összehasonlításként a Telenornál a Samsung Galaxy Ace legdrágább (kártyás) formában 59 990 forint. Ehhez képest kissé elgondolkodtató, hogy angol szolgáltatóknál 250 fontért (kb. 78 000 forint) debütált a készülék, ez viszont már kissé soknak tűnik. Egyelőre nem tudtuk meg, mikor és melyik hazai szolgáltatónál lesz elérhető a Skate, így az árazásról sincs információnk - reményeink szerint inkább a hatvanezres szinthez lesz közel.

ZTE Blade teszt: az olcsó droid is lehet jó droid
Nagy Okostelefon Körkép - 2011. nyár
ZTE V9 Light Tab 2 bemutató

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.