Az Oracle három éve indított ipari kémkedéssel kapcsolatos keresetet az SAP ellen. A német vállalat most elismerte a vádak egy részét, ám az Oracle milliárdos követelését továbbra is elutasítja.
Az Oracle beadványában azzal vádolta meg az SAP-t, hogy illegálisan szereztek meg és használtak fel az Oracle tulajdonában lévő dokumentációkat. Az eset hátterében az SAP által 2005-ben felvásárolt TomorrowNow áll, amely az Oracle J.D. Edwards és PeopleSoft termékeinek támogatásával foglalkozott.

Nem létező ügyfelek |
A TomorrowNow akvizíciójával az SAP tulajdonképpen ügyfeleket csábított át az Oracle felségterületéről: azokat próbálták megfogni, akik a fent említett termékeket használták, ám nem az Oracle, hanem az olcsóbb TomorrowNow támogatási szolgáltatásai mellett döntöttek. Ez önmagában persze még nem kifogásolható, az azonban már kicsapta a biztosítékot az Oracle illetékeseinél, amikor kiderült: az SAP nem létező ügyfelek nevében, "nagyüzemben" töltött le J.D. Edwards és PeopleSoft rendszerekhez kapcsolódó dokumentációkat és szoftvereket.

A felhasználónév és jelszó ellenében ügyfelek számára hozzáférhető támogatási weboldalon 2006 őszén négy napon keresztül szokatlanul nagy letöltési hullámot regisztráltak az Oracle szakemberei. Azért lett gyanús a hirtelen megnőtt forgalom, mivel az addigi átlagos hónapokban egy-egy ügyfél alig húsz letöltést indított el, hirtelen napi 1800 környékére ugrott a letöltésszámláló.

Amikor aztán az Oracle tüzetesebben is megvizsgálta a letöltéseket, az IP címek és egyéb körülmények egyértelművé tették, hogy fiktív felhasználók nevében egyetlen helyre gyűltek a megszerzett anyagok. Az SAP kénytelen volt 2007 nyarán hivatalos közleményben elismerni, hogy a TomorrowNow pár "kifogásolható" letöltésért felelős.

Lezárt ügy | Az SAP többszörösen megbánhatta az akvizíciót: az egyébként is elvárások alatt teljesítő cég az adatlopási botrány miatt gyakorlatilag teljesen ellehetetlenült, az ügyfelek egy része elpártolt. Amikor az anyavállalat megpróbálta felkínálni eladásra, senki nem ajánlott érte értékelhető összeget, így hosszas kínlódás után 2008 őszén az SAP kénytelen volt végleg megszüntetni.

Most az SAP pontot szeretne tenni az ügy végére - még időben ahhoz képest, hogy a tervek szerint a felek két hónapon belül vinnék hivatalosan is perre a vitát. A német vállalat közleményében felajánlotta, hogy jogilag is elismerné a néhai leányvállalat illegális letöltéseit, ha az Oracle elállna a további követelésektől.

"Az SAP elismeri a TomorrowNow hibáit, és azt is, hogy ezzel kapcsolatban az Oracle kompenzációra jogosult, amelyet az SAP hajlandó is megfizetni. Ennek az összegnek azonban a realitás talaján kell maradnia" - írták közleményükben a vállalat jogászai arra célozva, hogy túlzónak tartják az Oracle több milliárdos kárról szóló állításait. Az új beadvány szerint tízmilliós nagyságrendű összeget tartanának elfogadhatónak. Az Oracle részéről egyelőre nem nyilatkoztak az új fejleményekkel kapcsolatban, így azt sem tudni, folytatódik-e a per, vagy születhet bíróságon kívüli megegyezés.

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.