Az Amerikába vándorolt nagy ötlet egyre tovább fejlődik: az egykori magyar garázscég hatalmas növekedését most egy újabb óriási szám is bizonyíthatja.

A Margit körúti lakásból induló egykori 3 am Labs Bt által kifejlesztett technológián alapul a ma már több, mint 28 milliós felhasználói bázissal büszkélkedő LogMeIn. A gyakran a hajnali órákig dolgozó Anka Márton a 2000-es évek elejétől fejlesztette a RemotelyAnywhere nevű szoftvert, amellyel számítógépek távoli irányítását lehetett megvalósítani. Ma már az innen kinövő LogMeIn központja a Bostonhoz közeli Woburnban van, a világméretűvé nőtt vállalkozás egy amszterdami és egy sydney-i regionális központtal is rendelkezik. Anka Márton, a cég többségi tulajdonosa ma már Amerikában teljesít szolgálatot a cég műszaki igazgatójaként, itthon pedig a fejlesztések elején bekapcsolódó Kovács Tamás vezeti a hazai leányvállalatot: a budapesti és szegedi telephelyeken a fejlesztési munkák folynak.

Csatlakozás bárhonnan | Az egykori magyar találmány mára egy világszerte elismert módszerré nőtt. Lényege, hogy a LogMeIn átlal kínált szoftverek segítségével bármilyen kliensről, akár mobiltelefonról vagy egy autóba épített fedélzeti számítógépről is elérhetjük otthoni vagy munkahelyi gépünket, amely fölött akár a teljes irányítást is átvehetjük: használhatjuk a rajta futó programokat, elérhetjük a rajta tárolt adatokat.

A LogMeIn Free a belépő szintű, ingyenes szolgáltatás - csupán az elérni kívánt gépre kell telepíteni (egy alig két perces, egyszerű módszerrel), majd bárhonnan bejelentkezve a LogMeIn fiókba, máris irányíthatjuk a távoli PC-t vagy Macet. A fizetős változat, a Pro2 olyan extra funkciókat kínál, mint a közvetlen fájlátvitel, a hangtovábbítás (akár a távoli gép zenefájljait is hallgathatjuk), vagy a távoli adatok nyomtatása helyi nyomtatóra.

Az alapötletnek mára megannyi specializált változata létezik, mint például a távoli javításra szolgáló Rescue vagy a VPN szolgáltatásokat egyszerűen megvalósító Hamachi2. A LogMeIn több, mint 28 millió felhasználója már 90 milliónál is több gépre telepítette a cég valamelyik szoftverét.

Most pedig közel a nap, amikor az egymilliomodik távoli hozzáférést is lebonyolítják LogMeIn szoftver segítségével. A vállalat még egy nyereményjátékot is indított, melyben a bűvös számot elérő felhasználó egy iPadet és LogMeIn előfizetéseket kap - üröm az örömben, hogy a hazai gyökerek ellenére a játék csak az Egyesült Államok területén élő felhasználókra vonatkozik...
 

Mégsem annyira önálló a Sora videógenerátor, mint ahogy azt gondolnánk

Az egyik népszerű Sora-klip kapcsán újra kiderült, hogy a mesterséges intelligencia sosem annyira penge, mint ahogy azt a fejlesztők el akarják hitetni a közönséggel.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.