A Reuters információi szerint mindkét nagyvállalat konkrét ajánlatokkal szállt ringbe a Skype bekebelezéséért. A Facebook szándékai érthetőek, a Google okai viszont furcsák.
A londoni hírügynökségnek két bennfentes árult el információkat az IP-telefónia úttörőjének terveiről, amelyek főként azért piszkálják már sokak fantáziáját, mert a Skype egyre csak halasztgatja a korábban egyértelműen megígért tőzsdére lépést. Ha a források valódiak, a Google vagy a Facebook megveheti, vagy esetleg vegyesvállalati formában működtetheti tovább a céget.


Eladó a menyasszony? A Facebook, egészen konkrétan maga Mark Zuckerberg már tárgyalásokat is folytatott a Skype vezetőivel, ám azt a források már némileg másképp látják, mi a közösségi mogul pontos szándéka. Az egyik informátor szerint Zuckerberg a Skype megvásárlására, másikuk szerint viszont egy, a Facebook stratégiai irányítása alatt működtetett vegyesvállalat alakítására tett ajánlatot.

Eközben viszont állítólag a Google is konkrét tervekkel kereste meg a Skype illetékeseit, itt szintén szóba került a teljes beolvasztás és a közös tulajdonossal, de külön néven folytatódó együttműködés lehetősége. A Skype ára mindenesetre 3 és 4 milliárd dollár között alakulhat az informátorok szerint.

Kinek és miért? A Facebook szándékai teljesen érthetőek, hiszen a közösségi oldal fejlesztői már régóta gondolkodnak a szöveges csevegés és a még mindig kissé funkciószegény üzenetküldő felturbózásán. Ugyan a T-Mobile és a Vivox nemrég elindított egy közös fejlesztésű IP-telefonos megoldást az oldalon belül, ám a Bobsled nevű szolgáltatás pár napra rá eltűnt: mint kiderült, a Facebook kérte meg a fejlesztő vállalatokat, hogy bizonytalan ideig még szüneteltessék az éles üzemet.

Pár napot élt csak a facebookos telefonálás
Bobsled: telefonáljunk Facebookon!
Így alakíthatjuk át céges oldallá a személyes Facebook profilt

A Google észjárása viszont kissé ködös ez esetben, hiszen a Gtalk már jó ideje stabilan működik és a felhasználók legnagyobb része elégedetten használja is. Ebben ingyenesen elérhető már a videós csevegés is, így ha a Skype a Google-birodalomba költözne, már "lakott területen" kéne berendezkednie.

A Skype tőzsdei bevezetésén a tárgyalásoktól függetlenül tovább dolgoznak. Ha nem lesz felvásárlás, akkor a tervek szerint még idén, a második félévben parkettre léphetnek. Ezt már nem csak a most idézett források állítják, hanem több egyéb információ is erre utal.

Lyuk hátán lyuk a Nagy Kínai Tűzfal mögötti kormányzati weboldalak többsége

Miközben a fél világ Peking hallgatózásától retteg, a kínai rendszerek tele vannak súlyos biztonsági résekkel, melyek eredője: a trehányság.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.