Saját technológiáikat egyesítenék egy új vegyesvállalaton keresztül, amelynek célja az egészségügyi adatokat tároló, elérhetővé és megoszthatóvá tévő szoftverrendszerek tervezése és forgalmazása lesz.
A Microsoft és a General Electric egészségügyi informatikai üzletága fele-fele arányban lesz tulajdonosa a vegyesvállalatnak. A cég olyan nyílt szoftverplatformot építene az iparági gyártók és szolgáltatók számára, amelynek révén azok új generációs klinikai alkalmazásokat fejleszthetnek, emellett saját megoldásokat is kínálna a már működő, különböző forrásokból származó egészségügyi IT termékek összekapcsolására.

Szoftverátültetés  Mindez olyan lehetőségeket teremtene, mint amilyen például a páciensek egyszerű nyomon követése a kezelőorvos részéről, kiküszöbölve a várakozást és leletekkel való fel-alá rohangálást. A közösen fejlesztett rendszerekhez a Microsoft és a GE is biztosítja saját szellemi tulajdonát: előbbi az Amalga, az expreSSO és a Vergence szoftvertechnológiáit, utóbbi pedig az eHealth és a Qualibria környezetet biztosítja.

A GE egészségügyi üzletágának vezetője a tervezet kapcsán elmondta: az orvosok együttesen óriási információtömeget termel, amelynek összegyűjtése nem igazán képzelhető el egyetlen helyen. Michael Simpson szerint a gazdaságosság szempontjából sem ésszerű nagy, monolitikus rendszerekben gondolkodni, inkább a rendszerek összekapcsolása és az adatok aggregációja az, ami elősegítheti a hetékonyabb döntéshozatalt.



A megállapodás pénzügyi részleteit egyelőre nem hozták nyilvánosságra, és a globális szállítóként fellépő vegyesvállalatnak még nevet sem adtak, bár a tervek szerint már 2012 első felében megkezdi működését. A felek szerdai bejelentése alapján az új formáció központja Redmondban, a Microsoft kampusza mellett kap helyet, és kezdetben két helyszínen 700 munkatársat foglalkoztat majd.

Csábító üzlet  A GE hagyományosan az orvosi képalkotás területén vitézkedett, de az elmúlt években már a vonatkozó számítógépes rendszerek világába is belépett. Idén januárban indult el az Intellel közösen létrehozott, Care Innovations nevű vegyesvállalata, amely elsősorban az idősek és krónikus betegek ellátásának megkönnyítését célozza telegyógyászati megoldásaival.

Maga az egészségügyi informatika az utóbbi időszak bejelentéseinek tükrében egyre csábítóbb területnek tűnik az informatikai gyártók szemében. Legfrissebb magyarországi példaként szeptember végén számoltunk be az Enterprise Group terveiről, amely a jövő év elejétől a fekvőbeteg-ellátástól a háziorvosig terjedő szolgáltatásokat támogató integrált alkalmazással a hazai egészségügyi IT piac meghatározó szállítójává akar válni.

Jövőre jön az elektronikus recept
Nincsenek összekötve egymással a drága kórházi rendszerek

A multinacionális közül legutóbb a hosszú ideje veszteséges Sony tette közzé, hogy a jövőben nagyobb hangsúlyt helyez a non-konzumer elektronikai termékek előállítására, és kijelzőkkel, képérzékelőkkel vagy akkumulátorokkal látná el az egészségügyi gyártókat, mivel a fejlett országok társadalmának elöregedésére való tekintettel növekvő keresletre számítanak ezen a területen.

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.