Nagyra törő tervekkel vág neki a következő időszaknak az Enterprise Communications átalakulásával létrejött vállalat. Jövőre az egészségügyi IT piac meghatározó szállítójává szeretne válni új termékével, a Magyar Villamos Művek infrastruktúráján pedig távközlési szolgáltatásokat nyújtana.
Amint arról a Bitport is beszámolt, a Siemens Enterprise Communications hazai leányvállalatát 2010 áprilisában a magyar magánszemélyek tulajdonában álló Young B.T.S. Kft. leányvállalata, a Young Investment Kft. vásárolta meg. A vállalat a Siemens kommunikációs megoldásokra fókuszáló regionális cégeinek magyar megfelelőjeként 2007. január elsejétől működött, elsősorban a nagyvállalati szegmens igényeit kiszolgálva.

Három új üzletág Az Enterprise Communications Magyarország Kft. idén szeptembertől az eddigi üzleti távközlési megoldásszállító tevékenység mellett három új üzletággal, Enterprise Group néven működik tovább - jelentette be a cég csütörtöki tájékoztatóján Orbán Előd, az Enterprise Group ügyvezető igazgatója. Hozzátette: a cég jogelődje 2007-ben még 3 milliárd forint árbevételt ér el, ezt követően azonban mind a forgalom, mind az eredmény drasztikusan romlott. A tulajdonosváltás évében a cég 2 milliárd forintos árbevételt ért el.

A cégcsoport idén 2-2,2 milliárd forint összegű árbevétellel számol, míg üzleti eredménye a többszörösére nő. Az üzleti tervek szerint 2012-re az eredmény további 25 százalékos növekedését várják, 2013-14-re pedig már 4-5 milliárd forintos bevétellel kalkulálnak. Az Enterprise Group  munkatársainak száma jelenleg 57 fő, jövő év végére pedig 80-100 főre bővítenék a létszámot.

Új üzleti lehetőségek A cég ügyfelei közé tartozik számos hazai nagyvállalat és közigazgatási szervezet, így többek között az E.ON Hungária, a Paksi Atomerőmű, a Magyar Honvédség és az Országos Mentőszolgálat is. Orbán Előd hozzátette: a Magyar Villamos Művekkel közösen jövőre telekommunikációs szolgáltatásokkal akarnak a piacra lépni; emellett a 2012-es üzleti lehetőségek között említette a 112-es egységes segélyhívó projektben való esetleges részvételt is.

Az ügyvezető igazgató szerint a távközlési megoldásszállítás hazai piaca hosszabb távon is szűkül, részben emiatt is döntöttek a portfolió szélesítése mellett. Ez alapján a jövőben külön üzletág foglalkozik majd rendszerintegrációval, alkalmazásfejlesztéssel, illetve tanácsadással.

A rendszerintegrációs üzletágon belül elsősorban az adatközponti megoldásokra, illetve a hálózati, hálózatbiztonsági megoldásokra fókuszálnak. A tanácsadási üzletágon belül SAP-tanácsadással, üzletifolyamat- és dokumentummenedzsmenttel, valamint call és contact centerek kialakításával foglalkoznak majd.

Vezető szerepre törnek A legnagyobb reményeket az alkalmazásfejlesztési üzletághoz fűzik, amely ez év végétől, vagy a jövő év elejétől egy, a fekvőbetegellátástól a háziorvosig terjedő szolgáltatásokat teljeskörűen és integráltan támogató medikai alkalmazást kínál majd. Orbán Előd hangsúlyozta: jelenleg a hazai egészségügyi szoftverpiacot három nagy szállító dominálja, az egészségügyi intézményekkel kötött szerződéseik jelentős része azonban a jövő évben lejárnak.

Az Enterprise Group vezetője úgy véli, hogy a konkurenseknél modernebb felhasználói interfésszel és fejlettebb adatbázis-kapcsolattal rendelkező megoldást fognak tudni kínálni az intézményeknek, és néhány éven belül a piac vezető szállítójává akarnak válni.

Magyar tulajdonban a Siemens Enterprise Communications
Nemzetközi befektetővel erősít a GlobeNet

A bitcoin lesz Oklahoma olaja

A szövetségi állam kormányzója aláírta azt a törvényt, amely garantálja többek között az oklahomaiak kriptobányászathoz való jogát.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.