Válság ide vagy oda, a dél-koreai konglomerátum idén a teljes magyar GDP harmadát szánja kutatás-fejlesztésre, új üzemek építésére, cégfelvásárlásokra és létszámának bővítésére.
Bár a kedvezőtlen gazdasági folyamatok és a vállalati informatikai beszerzések kilátásai miatt a cégcsoport legtöbb versenytársa óvatos az idei beruházásokkal kapcsolatban, a Samsung Csoport arra készül, hogy megdöntse saját rekordját. Tavalyi, 42,8 billió won értékű költése után most 47,8 billió wont (több mint 10 ezer milliárd forintot) fordít cégfelvásárlásokra, illetve új üzemek építésére és technológiai kutatásokra. Utóbbiakkal kapcsolatban pontos útitervet még nem tettek közzé, de elemzői vélemények szerint a következő generációs OLED kijelzőknek és a mobil chipeknek egészen biztosan meghatározó szerepet szánnak.

20 milliárd
dolláros éves forgalomra és a kijelzők teljes piacának 16 százalékára tesz szert 2018-ra az OLED technológia – állítja a DisplaySearch piackutató. A kategóriát jelenleg is a Samsung Mobile Display üzleti egysége uralja.
A 80 vállalatból álló Samsung Csoport portfóliójában a konzumer elektronikai termékek mellett a banki vagy egészségügyi szolgáltatásoktól a hajógyártásig minden megtalálható, teljes bevétele pedig Dél-Korea nemzeti összetermékének körülbelül 20 százalékát adja. A jelenleg 350 ezer embert foglalkoztató konglomerátum az előző évben 25 ezer új dolgozót vett fel, az idén pedig további 26 ezerrel bővíti létszámát. Ez különösen meggyőző, ha figyelembe vesszük, hogy más piaci szereplők már 2011-ben is sorban jelentették be az esetenként több ezer fős leépítéseket.

Az amúgy igen kedvező cash-flow-val rendelkező Samsung általában belső finanszírozással oldja meg beruházásait, de az idei beruházásokat az elmúlt tíz év legnagyobb volumenű, egymilliárd dolláros tengerentúli kötvénykibocsátásával segítené. A teljes összeg 80 százaléka jön a Samsung Electronicstól, amely forgalma alapján ma már a világ legnagyobb techvállalata, illetve annak kijelzőket előállító részlegétől. Érdekesség, hogy a Samsung a rendszerchipekkel (mobil processzorok, szenzorok) kapcsolatban 2012-ben már több fejlesztést eszközöl, mint a memóriagyártásban, ami hagyományosan a cég alappillérének számít.

Ha egy üzlet beindul  A Samsung legfontosabb hazai riválisa, az LG Csoport ehhez képest 3 milliárd dollárral csökkentette a fejlesztésekre szánt keretet ebben az évben. Bár a két vállalat szoros versenyben van a lapos képernyős televíziók piacán, a számok azt mutatják, hogy a Samsung idén kétszer akkora összeget pumpál majd ebbe az üzletágba. Az erőviszonyokat még szemléletesebbé teszi, hogy a nagy japán gyártók, így a Sony, a Sharp, a Toshiba és a Hitachi, a márciusban végződő teljes pénzügyi évükben együttesen is kevesebbet fektettek be ezen a területen, mint amekkora a Samsung 2011-es tőkeberuházása volt.

Jövőkutatás: félkész sci-fi eszközök a Microsofttól
2012: kitör a platformok háborúja

A dél-koreai vállalat eközben azt tervezi, hogy összeboronálja saját, Bada nevű okostelefon-platformját és az Intellel együttműködve fejlesztett, ugyancsak Linux alapú Tizent. A MeeGo operációs rendszer romjaiból kinövesztett, nyílt forrású projekt az okostelefonokat, a táblagépeket, az internetképes tévéket, sőt a járművek fedélzeti számítógépeit is megcélozná. Bár a Samsung az Android-tábor zászlóshajója, és belátható időn belül nem is fog másra koncentrálni, a kezdeményezés ugyanúgy összhangban áll a vállalat badás, nyílt forrású Android-alternatívát célzó kísérletével, mint az Intel mobilpiaci ambícióival. Az első egy-két Tizen alapú eszköz várhatóan még ebben az évben megjelenik.

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.