A nemzetközi piacon minden feltétel adott az érintés nélküli mobil fizetés szélesebb körű elterjesztésére, itthon pedig már eljutottunk a tesztfázisba. A hazai konkrétumokkal kapcsolatban azonban egyelőre nagy a titkolózás.
A magyar piac is megérett már a mobil NFC bevezetésére – így összegezték álláspontjukat a MasterCard Europe budapesti szakértői mai sajtótájékoztatójukon. Emlékeztettek rá, hogy a kártyatársaság egy hazai banki és távközlési cégeket is tömörítő konzorcium tagjaként már 2011-ben elindították a távoli mobilfizetést lehetővé tevő okostelefon alkalmazásukat, amelyet eddig több mint százezren töltöttek le.


 
Tesztüzemben A következő lépcsőfok a közeli mobilfizetés, vagyis az NFC-alapú, a kereskedőknél elhelyezett terminálokon megvalósuló tranzakciók elindulása lehet – emelte ki Szetnics László, a MasterCard Europe mobilfizetésért felelős regionális vezetője. Arra a kérdésre azonban, hogy ténylegesen hol tart ma Magyarországon az NFC-alapú fizetési rendszer, csak a már ismert ténnyel válaszolt: itthon is folyik a tesztelés, de erről a projektben érintettek, beleértve a Mobiltárca Egyesületet is, majd egy másik alkalommal kívánnak beszámolni.

Ennek kapcsán annyit már korábban is megírt a Bitport, hogy februári barcelonai mobil világkonferencián Claudia Nemat, a Deutsche Telekom igazgatóságának Európáért és a technológiáért felelős tagja bejelentette: a csoporton belül elsőként Lengyelországban vezették be tavaly ősszel a mobiltárca megoldást, ami a távoli és a közeli fizetést egyaránt magában foglalja. Barcelónában hangzott el az is, hogy az idén a német nagyvállalat több más európai leánycégénél, köztük a Magyar Telekomnál (MT) is elérhetővé válik majd a szolgáltatás.

A MT üzletfejlesztési vezérigazgató-helyettese, Pataki Róbert az akkori bejelentés kapcsán megjegyezte: „a mobiltárca elterjedése hosszú távú folyamat lesz Magyarországon. Az nem elegendő, hogy a bankkártyák beköltöznek be a készülékekbe, a kuponoknak, hűségkártyáknak is ott a helyük.” Pataki emlékeztetett rá, hogy a Telekom egy ideje már teszteli a technológiát, melynek keretében eddig 30 ezer ügyfelet vontak be a programba.

Magyar startup és a mobil fizetés forradalma
A mobilfizetésnek 2017-re legalább ezermilliárd dolláros
piaca lesz


A hardveralapok már megvannak Az érintés nélküli mobil fizetés elterjedését segíti, hogy itthon is egyre több NFC-képes telefon kerül forgalomba, és az azokat elfogadni képes úgynevezett PayPass terminálok száma is gyarapszik. A szakértők emlékeztettek rá, hogy a múlt év végén már mintegy 17 ezer ilyen terminál volt elérhető a kereskedelmi elfogadóhelyeken.

Nemzetközi előrejelzések szerint jövőre már a piacra kerülő új mobiltelefonok ötöde, vagyis mintegy 300 millió készülék lesz NFC-kompatibilis. 2016-raq a terminálok 85 százaléka lesz alkalmas mobilfizetésre. A technológia terjesztésében nagy szerepet játszik a MasterCard, amely banki partnereivel együtt eddig 29 európai országban tette elérhetővé a kártyaalapú PayPass technológiát, és kezdte meg ezzel az NFC-technológiát is kezelni képes terminálok telepítését.

A Temuról szólt az első negyedév a hazai e-kereskedelemben

A hazánkban alig több mint fél éve megjelent kínai webshop mellett nehéz labdába rúgni a magyar kereskedőknek - derül ki egy ma közzétett kutatásból.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.