A weboldalak átlagos mérete több mint másfélszeresére hízott az elmúlt másfél-két év során, ezen belül viszont megfeleződött a Flash tartalmak részesedése.
Az Adobe tavaly novemberben jelentette be, hogy leállítja a mobil böngészőkre szánt Flash Player fejlesztését, a legfrissebb hírek szerint pedig a 4.0 (ICS) volt az utolsó támogatott Android-verzió. A jövőben a Google alkalmazásboltjából is kivonják a programot, bár a meglévő telepítésekhez egy darabig még kiadják a szükséges biztonsági frissítéseket. Az Adobe AIR multiplatformos fejlesztői eszköze ettől függetlenül él és virul, lehetővé téve a Flash-alapú standalone appok készítését, egyúttal biztosítva a szoftvercég helyét a mobil eszközök piacán.

Gyorsan olvad  Hogy a Flash Player a weboldalakon már sokkal korábban vereséget szenvedett, azt jól mutatja a HTTP Archive statisztikája. Eszerint a site-ok átlagos mérete több mint másfélszeresére nőtt 2010 novembere és 2012 júliusa között, a lapokon belül viszont megfeleződött a Flash tartalmak részesedése. A képek és a szkriptek egyre szaporodnak, közben pedig a Flash lassan kikopik az oldalakról, ami különösen látványos az egyes tartalmak méretének relatív változását tekintve:




A W3Techs adatai szerint jelenleg a honlapok kevesebb mint negyed része használja az Adobe technológiáját, ami közel tíz százalékpontos csökkenést jelent egyetlen év alatt. Ugyancsak érdekes, hogy a Flash-t a nagy forgalmat bonyolító oldalakról is gyors ütemben pucolják ki. A PC-ről persze még sokáig nem fog eltűnni, sőt az Adobe ott is bevételi forrásokat remél az olyan prémium képességektől, mint például a 3D-s megjelenítés. A tíz legnépszerűbb közösségi játékból ébként egykilenc fut Flash-alapokon, ezzel szemben a cég összes forgalmának csak morzsányi része származik a Flash Playerből.

Még az Intelre is vonatkozik a rezsicsökkentés

Igaz, nem nálunk, hanem Írországban. Tavaly állítólag 30 millió eurót kapott az orosz-ukrán háború hatásának ellensúlyozására.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.