Bár eddig a gyártók sikertelenül küszködtek, hogy az Intel által megszabott 1000 dollár alá tuszkolják le a szupervékony ultrabookok árát, pár új modell esetében ez mégis kifejezetten hatásosan sikerült.
A MacBook Air modellek sokáig megtámadhatatlan divatkategóriát teremtettek a notebookok között a pengevékony, ultrahordozható dizájnnal. Az igényesen összeállított eszközök az iPhone-okhoz hasonló addikciót váltottak ki azokból a vásárlókból, akiknél nem az ár volt az első számú szempont a választásban, és az Apple többi termékéhez hasonlóan büszkélkedtek velük a többi, bumfordinak és nehéznek tartott modell tulajdonosa előtt.

Az Intel éppen ezért adta ki a külső és belső stílusjegyek összeállításával létrehozott ultrabook szabványt, a legfontosabb gyártók pedig azonnal le is csaptak az Apple-t megszorongató lehetőségre, ám az első lépésektől nem fordult nagyot a világ.

Ha harc, legyen harc Nem csoda az ultrabookok kezdeti sikertelensége, hiszen a versenytársaknak nem elegendő valami hasonlót gyártani, hogy eltérítsék a vásárlókat egy jól bejáratott márkanévtől vagy termékvonaltól. Az Intel ezért is szabott ezer dolláros árplafont az ultrabookok számára, hiszen a legendásan drága Apple-notebookokkal szemben csak a hívogató, három számjegyű árcédula jelenthet igazi versenyelőnyt.

A hardvergyártók mindenesetre első modelljeikkel jócskán felülütötték ezt a szintet, és morogtak is erősen, mivel szerintük az elvárt hardveres kiépítés egyszerűen nem fért bele ebbe a keretbe. Most azonban két olyan modell is megjelent, amely nem csak elérte a bűvös ezer dollárt, de jócskán alá is tudott repülni.


"Hamarosan érkezik" a pengevékony árgyilkos

Az árban nincs (Tos)hiba Az amerikai BestBuy kínálatában jelent meg a Toshiba Z830 Portégé Ultrabook névre hallgató modell, amely egyelőre a "hamarosan érkezik" kategóriában vár előrendelésekre, ám a gyártó szerint még idén leszállítják az első példányokat. Az eszköz egy 1,4 gigahertzes Core-i3 processzorra épül, és 4 gigabájtnyi DDR3 memóriával, 13,3 hüvelykes képátlójú LED-kijelzővel, illetve 128 gigabájtos SSD meghajtóval szerelték fel. A mindössze 1,13 kilogrammos ultrabook csupán 1,52 centi vastag, ennek ellenére két teljes értékű USB 2.0 és egy USB 3.0 port is elfér az oldalán, rendelkezik beépített mikrofonnal és webkamerával, LAN csatlakozóval, Wi-Fi modullal, operációs rendszere pedig a Windows 7 Home Premium.

A lényeg természetesen az ár. Mindössze 799 dollárt kérnek az újdonságért, amely egyrészt 201 dollárral tudott becsúszni az ezres álomhatár alá, de ami még fontosabb: a legolcsóbb 13 hüvelykes MacBook Air jelenlegi áránál 500 dollárral olcsóbb.


A Lenovo X1 utódja szintén meredek áresést ígér

A Lenovo is lefarag A hihetetlen ütemben fejlődő Lenovo háza tájáról szintén megérkezett az első árharcos ultrabook híre. Igaz, a ThinkPad márkanév alatt tervezett eszköz csak 2012 tavaszán kerül a boltokba, azonban ennek árát is 800 dollárra tornászta le a kínai gyártó. Az új modell a nemrég megjelent X1 jóárasított változata lesz, amelyet már az Intel Ivy Bridge technológiája hajt meg.

Bár ez a modell még minden bizonnyal Windows 7-et futtat majd, a Lenovo már több nyilatkozatában kijelentette, hogy nagyon várja a Windows 8-at, amely szintén segít majd lefaragni a legújabb generációs notebookok árát a gazdaságosabb hardverkihasználási mutatóknak köszönhetően. A kínai gyártó ráadásul mindenhol egyöntetűen 2012 őszét emlegeti az új Microsoft operációs rendszerrel kapcsolatban – vajon tényleg ennyire biztosan tudják a dátumot?

A Windows 8 lesz az ultrabookok legfontosabb fegyvere
Az ultrabookok jövőre megeszik az iPadeket is
Hőbörögnek a gyártók, mert drágák az ultrabookok

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.