A közösségi oldal megerősítette, hogy az IBM-től 750 szabadalmat vásárolt. A lépés egyértelmű válasz lehet a Yahoo korábbi jogi támadására.
A Bloomberg tegnapi értesülései igaznak bizonyultak: a Facebook hivatalosan is megerősítette, hogy az IBM-től 750, közelebbről meg nem nevezett szabadalmat vásárolt meg. A hivatkozott források szerint szoftveres, adattárolási és hálózati témájú szabadalmak egyaránt találhatók a tekintélyes csomagban. Nyilvánosan ugyan nem hangzott el konkrét összeg, de szakértők több százmillió dolláros tartományba tartozó ügyletről beszélnek.

Szabadalmi páncél  A lépés egyértelműen a Facebook közelgő tőzsdére menetelével van összefüggésben, ilyenkor ugyanis a parkettre lépő vállalat gyakran van kitéve jogi jellegű támadásoknak a versenytársak részéről. A Mark Zuckerberg vezette közösségi oldal különösen gyengén áll szabadalmak tekintetében, hiszen alig több mint félszáz bejegyzett és körülbelül ötszáz bejegyzésre váró szabadalommal rendelkezik.

A most vásárolt 750 szabadalom jól jöhet majd a Yahoo ellen vívott, múlt héten kirobbant jogi perpatvarban is. Az internetes nagy öreg azzal vádolja ifjú riválisát, hogy tíz szabadalmát jogtalanul használja, és ezért komoly kártérítésre számít. Egyrészt az IBM-től vett csomag közvetlenül védheti a Facebook pozícióját ebben az ügyben, de támadásra is alkalmas lehet. Ilyen ügyekben a megtámadott fél gyakran úgy védekezik, hogy maga is eljárást kezdeményez az őt megtámadó cég ellen más szabadalmak jogtalan használata miatt.

Innovációs nagykereskedő  Az eladó személye egyébként egyáltalán nem kelt meglepetést, hiszen az IBM két évtizede kirobbanthatatlan a legtöbb szabadalmat benyújtó cégek listájának éléről. Az Egyesült Államokban csak tavaly 6180 tételt jegyzett. A cég összesen körülbelül 70 ezer szabadalommal rendelkezik, amelyek közül 34 ezer jelenleg is aktív. A éves szinten már 6 milliárd dollárra rúgó kutatás-fejlesztési költségek az ilyen ügyletekkel meglehetősen gyorsan megtérülhetnek. Például a Google-nek egyedül tavaly két körben több ezer szabadalmat adott el az IBM.

Beperelte a Facebookot a Yahoo
Most is az IBM volt a szabadalmak királya
Százmilliárdok folynak el a szabadalmi ügyekre
Ezer újabb szabadalom a Google zsebében

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.