A vállalat az ugyancsak kaliforniai székhelyű SeaMicro 334 millió dolláros akvizíciójával jelentős lépést tehet az integrált rendszerek és a cloud megoldások irányába.


A CPU I/O virtualizációnak nevezett hardvertechnológia lehetővé teszi, hogy a rendszerkártyákról eltűntessék a hagyományos perifériális komponensek akár 90 százalékát, így a SeaMicro kártyáinak mérete egy pizzásdoboz helyett egy söralátéthez közelít.
A SeaMicro kis méretű, nagy teljesítménysűrűségű, energiatakarékos szervermegoldásait főleg a webes alkalmazások, a közösségi hálózatok, a keresés vagy a videószolgáltatások területén alkalmazzák. A gyártó jelenlegi termékei az Intel Atom chipjeire épülnek, és az átlagnál többszörösen kisebb méretű rackek, jóval kedvezőbb fogyasztás, illetve fajlagosan alacsonyabb beszerzési költség jellemzi őket. A Szilícium-völgy egyik leggyorsabban növekedő vállalkozásának ügyfelei között olyan megrendelőket találhatunk, mint a France Telecom, a Skype vagy a Mozilla.

Újabb piacok felé  Az AMD szerdán jelentette be, hogy összesen 334 millió dollárért felvásárolja a SeaMicrót. A vállalat vezérigazgatója, Rory Read ezzel kapcsolatban világossá tette, hogy az AMD komoly terveket dédelget a szerverpiac aránylag kicsi, de villámgyorsan növekvő szegmensében. A SeaMicro jelentős szakértelemmel bír a mikroszerverek fejlesztésében, amelyek a virtualizáció könnyen skálázható, hatékony alternatíváját kínálják a cloud- és hosztingszolgáltatók számára.



Ezeken a területeken párhuzamosan, nagy számban kell hasonló típusú feladatokat elvégezni, ezért a csúcskategóriás monstrumok helyett energiatakarékos szerverek sokaságát használják az adatközpontokban. Itt a beszerzések volumene miatt az adott számítási kapacitásra vetített ár és az üzemeltetési költségek a legfontosabbak, a SeaMicro technológiái pedig éppen ezeken az arányokon javítanak a magas sűrűségen vagy a sávszélességű interfészeken keresztül.

Atom és/vagy Opteron  A SeaMicro alapító vezérigazgatója, Andrew Feldman az AMD frissen létrehozott, adatközponti szervermegoldásokért felelős üzletágának élére kerül. Az egyelőre nem világos, hogy a jövőben mi lesz az Intel alapú termékekkel, mint ahogy az is érdekes kérdés, hogy a versenytársak hogyan reagálnak a felvásárlásra, sőt a feszültség borítékolható az AMD egyes nagymúltú értékesítési partnereivel is. A vállalat nem véletlenül tartotta szükségesnek, hogy külön is kiemelje: a felvásárlással nem szerverpiaci hídfőállást akar kiépíteni, hanem a birtokába jutó technológiákkal a szervergyártóknak kínálna vonzóbb processzor- és platformválasztékot.

A tavalyi gyenge hajrá ellenére is jól áll a szerverpiac
A Cisco harcba száll a munkahelyi PC-kért

Ami biztosnak látszik, az az Opteron processzorokra épülő SeaMicro szerverek megjelenése az év második felében. Mivel a CPU-k a szerverek fogyasztásának körülbelül harmad részért felelősek, a SeaMicro innovációi a maradék kétharmad "leolvasztásában" játszanak szerepet, ami a többmagos Atomokra – legújabban pedig Xeonokra – épülő modellek esetében elég látványosan sikerült. Úgy tűnik, az AMD-nél tényleg elfogadták, hogy saját pályáján nem sok keresnivalójuk akad az Intellel szemben, így a vállalat minden erejével az integrált rendszerek felé fordul.

Serényen költ a világ idén informatikára

A Gartner előrejelzése szerint 2024-ben globálisan 5 ezer milliárd dollárnál is többet költünk majd infokommunikációs eszközökre és szolgáltatásokra.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.