Egyre növekszik a Facebook, amelyhez folyamatosan növelnie kell számítási- és tárhelykapacitását. Egy friss információ alapján azonban a közösségi oldal nem az egyre divatosabb virtualizáció felé kacsintgat.
Gio Coglitore, a Facebook Labs igazgatója egy Intel által szervezett sajtótájékoztatón vett részt, ahol elmondta: a Facebook aktívan támogatja a processzorgyártó mikroszerverekbe szánt chipjeinek fejlesztését. A vezető szerint mindennél jobban megérné számukra az alacsony fogyasztású szerverek használata az egyre elterjedtebb virtualizációs megoldások helyett.


Sok kicsi sokra megy Coglitore arról is beszélt, hogy már élesben is teszteltek mikroszerveralapú bővítéseket a Facebook adatközpontjaiban. Az Intel által 2009-ben bemutatott koncepció alapja az, hogy hatalmas "szörnyek" helyett kifejezetten alacsony fogyasztású processzorokkal szerelt szerverek sokaságát használják az adatközpontokban. Azóta több gyártó felkarolta az ötletet, többek között a Dell, a Tyan és a SeaMicro kínálatában szerepelnek 45 wattos Xeonokra és Atom processzorokra épülő szerverek.

Gio Coglitore szerint egyértelműen bebizonyosodott számukra, hogy összességében sokkal hatékonyabban működtethetik adatközpontjaikat mikroszerverekkel. A vezető úgy véli, a virtualizációval szemben a sok kis kiszolgálóra épülő megoldás jóval egyszerűbben skálázható, és a hardveres meghibásodás is sokkal kisebb hátrányt okoz. "Ahogy elkezdünk virtualizálni, a fizikai szerver fontossága sokszorosára nő" - fejtette ki Coglitore. "A Facebook rendszere tökéletesen alkalmas azonban arra, hogy a terhelést hatékonyan ossza szét szerverek sokaságára. Ez egyben garanciát jelent arra is, hogy egyetlen szerver esetleges kiesése semmilyen mértékben se jelentkezzen a felhasználói élmény romlásaként."

Itthon is terjed a virtualizált munkakörnyezet
Egyre okosabbak lesznek az adattárolók
SeaMicro: gazdaságos csúcsszerver Intel Atom alapokon

Menetel a szerversereg Az előadásból nem derült ki egyértelműen, hogy pontosan miben merül ki a "támogatás", de szakértők szerint az a legvalószínűbb, hogy a Facebook éles környezetekben teszteli az Intel új megoldásait és az eredményekkel segíti a fejlesztők munkáját. Azt viszont egyértelműen megtudhattuk, hogy nagyobb mennyiségben 2012 elejétől kerülnének mikroszerverek a közösségi oldal "gépházába".

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.