Érdekes felvetés, de nem alaptalan: az informatikai technológiák egyre nagyobb hatást gyakorolnak a vállalatok működésére, ezért mind többen vélik úgy, hogy a folyamatok középpontjában álló CIO-k lehetnek a közeljövő kulcsemberei.
A fenti elképzelés egyre több helyen jelenik meg elemzők véleményeiben, szakértők jövőképeiben. Az alábbi infografika eredetijére a Cisco hivatalos blogjában bukkantunk rá, ebben a gyártó kutatásai és más felmérések adatai alapján jutnak ugyanerre a következtetésre.

Az ábrán jól látható, amint gyakorlatilag minden üzleti folyamat és információáramlás középpontjában az informatikai döntéshozó áll, ezért logikus a pénzügyi döntéseket, vagy legalább ezek egy részét az ő hatáskörébe helyezni. Már csak az a kérdés: vajon a vállalatoknál már ott dolgozik az a CIO, aki hamarosan átveheti ezt a hatalmas és összetett feladatot?



CIO 2012 konferencia: koplalás helyett új receptek
Kemény ellenállásba ütköznek a saját eszközök a cégeknél
Pénzcsinálókká kell válniuk az informatikai vezetőknek

Nem halad nagyon jól a britek MI-szuperhatalommá válása

Bár a jelenlegi kormány regnálása alatt már 100 milliárd fontra teszik az ágazatba áramló magántőke értékét, a Guardian értékelése szerint jórészt "fantombefektetésekről" van szó, az OpenAI pedig éppen most tette parkolópályára nagyszabású Stargate UK projektjét is.
 
Mesterséges intelligencia, DevSecOps, platformkonszolidáció – leggyakrabban ez a három szó hangzik el a szakértők szájából.

a melléklet támogatója a Clico

CIO kutatás

Merre tart a vállalati IT és annak irányítója?

Hiánypótló nagykép a hazai nagyvállalati informatikáról és az IT-vezetőkről: skillek, felelősségek, feladatkörök a múltban, a jelenben és a jövőben.

Töltse ki Ön is, hogy tisztábban lássa, hogyan építse vállalata IT-ját és saját karrierjét!

Az eredményeket május 8-án ismertetjük a 17. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Egy kormányrendelet alapjaiban formálják át 2026-tól az állami intézmények és vállalatok szoftvergazdálkodási gyakorlatát.

Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?

A Corvinus Egyetem és a Complexity Science Hub kutatói megmérték: a Python kódok közel harmadát ma már mesterséges intelligencia írja, és ebből a szenior fejlesztők profitálnak.

Rengeteg ország áll át helyi MI-platformra

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2026 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.