A múlt héten bemutatott, Leap nevű gesztusvezérlő nem nagyobb egy csomag rágóguminál, de könnyen megváltoztathatja a számítógépekkel való interakció jelenlegi gyakorlatát.
A Leap Motion készüléke hasonló módon érzékeli a kéz- és ujjmozdulatokat, mint például a Microsoft Kinect technológiája, csakhogy annál százszor pontosabb. Ez nem véletlen, hiszen a PC-kkel, tabletekkel vagy okostelefonokkal való közeli interakciókhoz tervezték, sőt kis mérete lehetővé teszi, hogy a fenti eszközök mellett billentyűzetekbe, autók műszerfalába vagy bármilyen egyéb készülékbe is beépíthessék.



Erre egyelőre nem fog sor kerülni, mivel a találmányt jegyző Leap Motion egyelőre önállóan forgalmazza majd a kontrollert, amely decemberben kerül majd a boltokba, de 70 dolláros áron már most is előrendelhető. A Leap USB kábellel lesz csatlakoztatható Mac vagy Windows-alapú gépekhez, 4 köbláb (nagyjából 0,13 köbméter) munkaterületet biztosítva a felhasználóknak, a szoftverfejlesztő készlet (SDK) múlt hétfői közzététele pedig elősegíti, hogy év végéig külső alkalmazások is készüljenek hozzá.

Csak egy mozdulat  A Leap szenzorai szabványos ipari komonensek, az eszköz lelke a szoftver, amelynek kapcsán az ötletgazdák szerint olyan matematikai és algoritmikus problémákat oldottak meg, amelyekkel eddig senki sem foglalkozott, részben azért, mert megoldhatatlannak tartották azokat. A Leap Motion egyik tulajdonosa állítólag azért fogott bele a megoldás fejlesztésébe, mert a számítógépes modellezést zavaróan lassúnak ítélte a szabadkézi rajzoláshoz képest. Íme az eredmény:




Az apró eszköz századmilliméteres pontossággal érzékeli az ujjak mozgását, amelynek segítségével a képernyőn való görgetéstől a rajzoláson keresztül a zongorázásig bármi megoldható, sőt a felhasználó autentikációjára is alkalmas. Állítólag attól sem kell félni, hogy bárki idő előtt görcsöt kap a folyamatos ujjgyakorlattól, mivel a Leap az érzékenység folyamatos állítgatásával lehetővé teszi, hogy akár a legapróbb mozdulat is átíveljen a teljes képernyőn.

Nem menő a 2D  A jelenlegi érintőképernyős trendet sokan tartják előrelépésnek a hagyományos egér-billentyűzet kombinációval szemben – általában azok, akik nem dolgoznak rajta –, de a Leap ezeket a technológiákat is idő előtt nyugdíjba küldheti. Az érintőképernyő ugyanis korlátokba ütközik az előre-hátra mozgatás vagy a forgatás, illetve a mozdulatok gyorsaságának tekintetében, ezzel szemben a háromdimenziós vezérlő elvileg teljesen alkalmas a meglévő 2D felületek kezelésére.

A 20 alkalmazottat foglalkoztató Leap Motion eddig összesen 14,5 millió dolláros befektetői tőkét szerzett, hogy sikerre vigye termékét, amire a Windows 8 operációs rendszer közelgő megjelenése kiváló lehetőséget biztosíthat.

Mindenki mindent tapizhat a tárgyalóban
Többet erővel: érintőképernyő felturbózva

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.