Az idei év végének két legizgalmasabb telefonja egyértelműen az iPhone 5, valamint a Google referenciakészülékeinek legfrissebbje, amelyre egyelőre Nexus Prime néven hivatkoznak. Nézzük, mit lehet tudni, vagy sejteni az új androidos mobilról!
Az iPhone 5-tel kapcsolatos pletykákból, ha akarnánk, akár naponta is megjelentethetnénk friss gyűjteményeket, ám a valószínűleg októberben megjelenő készülékről szóló híresztelések legfontosabbjait már leírtuk párszor, az azóta feldobott pletykák csupán ezek különféle változatai, melyek valóságalapja sok esetben megkérdőjelezhető.

A Nexus Prime azonban, ha nem is váltott ki akkora előzetes hisztériát, mint az almás ikon, mégis a szakértők által legjobban várt okostelefon. A Nexus sorozat ugyanis a Google referenciaszériája, ezek a készülékek mutatják be a legfrissebb Android-változatokat, valamint az ezek futtatásához legjobban alkalmas hardveres "kváziszabványokat" is. Az alábbiakban tehát a Nexus Prime-mal kapcsolatos tudnivalókat (és azok valószínűségi szintjét) foglaljuk össze.


A Nexus One és a Nexus S mellett egy állítólagos kiszivárgott fotó látható a
Google Nexus Prime-ról: egy biztos, fizikai gomb valóban nincs rajta...

Ami szinte biztosra vehető... Míg az első Google-készüléket, a Nexus One-t még a tajvani HTC készítette, a következő generációként kihozott Nexus S-t már a Samsung gyártotta a keresőóriás számára. A második generáció kapott is némi kritikát, rámutatva arra, hogy hardveresen nem volt az elődhöz hasonlóan előremutató a készülék, amely gyakorlatilag egy kissé átdizájnolt Galaxy S volt Google logóval. A legújabb Nexust több forrás szerint is újra a Samsung gyártja majd: bár egyesek úgy gondolták, a legfrissebb hardverért a nemrég megvásárolt Motorola lesz felelős, az általános vélekedés szerint az akvizíció még túl friss ahhoz, hogy ilyen közvetlen következményekkel járna.

A Prime név is nagyon valószínű, még a Google vezérkarából is többen hivatkoztak így a készülékre. Egyesek a Droid Prime vagy Galaxy Prime nevet is lehetségesnek tartják, de szinte biztos, hogy a Google most sem válik meg a Nexus márkanévtől.

Ahogy az eddigi Nexusok is a legfrissebb Android verziót mutatták be, a Prime minden bizonnyal a telefonos Gingerbread (2.3) és a tabletes Honeycomb (3.x) összegzéseként meghirdetett, Ice Cream Sandwich kódnevű operációs rendszerrel érkezik. Eric Schmidt, a Google elnöke szerint az új rendszer október végén vagy november elején debütál, ez viszont azt jelenti, hogy az eddigi gyakorlat alapján a referenciatelefon is ekkor kerülhet a boltokba, készen az ünnepi nagybevásárlási időszakra.

Ezer újabb szabadalom a Google zsebében
Az Intel is androidos mobil eszközöket villantott
Nagy szám! Félelmetes ütemben terjeszkedik az Android

...és ami lehetséges A Nexus Prime valószínűleg az eddigiekhez hasonlóan az Egyesült Államokban mutatkozik be elsőként, egyes vélemények szerint a Verizon kínálatában. Sokan azt is feltételezik, hogy az új Nexus már 4G-kompatibilis lesz, tehát képes lesz a legújabb generációs mobil adathálózatokhoz csatlakozni. Bár hivatalosan nem erősítették meg, ezért nem is a biztos hírek közé tettük, de meglepő lenne, ha a Wallet szolgáltatást a napokban elindító Google kihagyná a telefonból a mobilfizetést lehetővé tevő NFC chipet.

Szintén többen dobálóznak azzal az ötlettel, hogy az új googlefon képes lesz 720p felbontású HD videókat is lejátszani, amely a Samsung folyamatosan fejlesztett, kifejezetten erős okostelefonos kijelzőit tekintve valóban lehetséges. Szintén tippelés tárgya, hogy 5 vagy 8 megapixeles kamera kap-e helyet a készüléken, egyes vélemények szerint a 1080p felbontású videórögzítés sem lehetetlen.

A legvadabb ötlet arról szól, hogy a Nexus Prime lesz az első olyan okostelefon, amelyen egyáltalán nem lesz hardveres vezérlőgomb. Ez az elképzelés az Ice Cream Sandwichről szóló pletykákból ered, amely szerint az új rendszerben akár minden funkció vezérelhető lesz virtuális gombokkal: ezt kihasználva a Prime az iPhone egy funkciógombos rendszerét is alulígérheti.

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.