Villámgyorsan megérkeztek a hazai boltokba is a Lenovo legfrissebb ultrabookcsaládjának első tagjai. A gyártó a végletekig igyekezett finomítani a szabványban rejlő lehetőségeket, ősszel pedig jönnek az ultravékony üzleti modellek is.
Sajtótájékoztató keretében mutatta be legfrissebb, immár hazai boltokban is elérhető ultrabookjait a Lenovo. Az IdeaPad sorozat U310 és U410 modelljei 13,3 illetve 14 hüvelykes kijelzőkkel szerelt pengenoteszek, melyek dizájnja a hipervékonyságon kívül valamelyest vékony könyvekre emlékeztet az egybeszabott fém borítólapok közötti világosabb szegéllyel. A kínai gyártó mérnökei a szigorú ultrabookszabványt már a kívülről látható és érezhető tulajdonságok tekintetében is igyekeztek még tovább finomítani: az U310 18 milliméter vékony és mindössze 1,7 kilogrammot nyom, míg az U410 21 milliméteres vékonysága 1,9 kilogrammot takar. Az igazi értékek természetesen belül találhatók, mind hardveres, mind pedig szoftveres fejlesztéseknek köszönhetően.



Szigorúan a csúcs felé A felhasználás közben derülhetnek ki igazán azok az extrák, amik még az ultrabookok sajátosságait is több téren "felülütve" igyekeznek megújítani a notebookok világát. A kényelmes billentyűzet alatt intelligens érintőpad dolgozik, amely felismeri például, ha ujjak helyett tenyérrel érünk hozzá, így véletlenül, gépelés közben sem indítunk el egy nem kívánt alkalmazást, vagy zárjuk be az aktuális ablakot.

Az ipari átlaghoz képest tovább képesek egy feltöltéssel működésben tartani a Lenovo gépeit az akkumulátorok. Míg az ultrabookok szabványa 5 órás üzemidőt határoz meg, az U410 négycellás, 59 wattos áramforrása 9 órás, az U310 háromcellás, 46 wattos tápja pedig 7 órás működést ígér - ebben segít a rendszerbe beépített energiamenedzsment-segéd is.



Az ultrabookokban megismert speciális kiegészítők és rendszereszközök (például a Wireless Display, vagy a hagyományos merevlemezt egy SSD gyorsítótárral egybegyúró Intel Smart Response) mellé olyan saját fejlesztések is a gépekbe kerültek, mint az átlagnál akár 40 százalékkal gyorsabb rendszerindítást megvalósító Rapid Boot, vagy a szoftverekkel telepakolt rendszert is egy frissen telepített Windows gyorsaságával elindító Boot Shield.



Az ultrabookok már a spájzban vannak A Lenovo egyik célja, hogy miután tavaly elérte a PC-gyártók rangsorának második helyét, a dobogó csúcsát célozza meg. Ehhez Lukács Anita, a gyártó hazai képviseletének vezetője szerint a mostani ultrabookok is nagyban hozzájárulnak, növelve a vállalat nevének ázsióját a konzumer szegmensben is. Emellett azonban az üzleti felhasználók sem maradnak sokáig ultrabookok nélkül: már nyár végén megjelenik a ThinkPad T430U, amely a Lenovo első üzleti ultrabookja lesz, kora ősszel pedig jön a non-ptlus-ultra vállalati pengenotesz, a szénszálas borítású X1 Carbon csúcsmodell.

Az IDC szerint 2012-ben 30 millió ultrabook fogy majd világszerte, amely két év alatt 60 milliós éves forgalomra nőhet. Az Intel úgy becsli, az idén eladott (konzumer) noteszgépek 40 százaléka lesz ultrabook. Lukács Anita szerint a Lenovo ennél egy kicsit óvatosabb, ám az általuk jósolt arány sem elhanyagolandó: a kínai gyártó arra készül, hogy 12-18 hónapon belül az új konzumer notebookok 30 százaléka lesz ultrabook.

Berente László, a Lenovo Hungary konzumer termékekért felelős kereskedelmi vezetője bizakodó a magyar helyzetet tekintve. Kérdésünkre elmondta, hogy a hazai képviselet gyakorlatilag szabad kezet kap a központtól a rendelések volumenét, összetételét és árazását tekintve, így például sikerült elkerülniük több más gyártó csapdáját, a túlkészletezést és az ebből adódó beragadt készletek felhalmozódását. Épp ezért, míg a versenytársak fél és egy éves modellek akciózásával vannak elfoglalva, a Lenovo modellekből folyamatosan új készlet várja a vásárlókat a boltokban, és az árakat sem befolyásolja az egymást váltó generációk miatti trükközés.

Az IdeaPad U310 sorozat legolcsóbb kiépítése 199 900 forintért, az U410 alapszintű konfigurációja 214 900 forintos áron érhető el a viszonteladóknál. Ezekben még második generációs Intel processzorok dolgoznak, míg a valamivel drágább kiépítések már a legújabb Ivy Bridge-alapokra épülnek.

Zuhognak az ultrabookok, mint a nyári zápor
IDC: idén sem várható itthon hardveres diadalmenet
Computex 2012: platformok harca és egybegépek támadása

Mégsem annyira önálló a Sora videógenerátor, mint ahogy azt gondolnánk

Az egyik népszerű Sora-klip kapcsán újra kiderült, hogy a mesterséges intelligencia sosem annyira penge, mint ahogy azt a fejlesztők el akarják hitetni a közönséggel.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.