A HP eddig nem sokat mutatott a Palm tavalyi felvásárlása óta, de a hírek szerint január első hetében bemutatkozik az első webOS alapú tablet, a PalmPad.
A HP tavaly áprilisban jelentette be, hogy a Palm elfogadta 1,2 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatát, az ügylet pedig július elején le is zárult. Ezzel a vállalat birtokába került a webOS mobil operációs rendszer, a HP pedig komoly terveket lebegtetett meg nem csak az okostelefonok, de a táblagépek és a netbookok piacán is. Az akvizíciótól mindenki sokat várt: a webOS-t általában kényelmes, tetszetős, innovatív rendszernek tartják, amelynek befuttatására a Palm egymagában képtelen volt, ám a HP mérhetetlen erőforrásokat állíthat(na) mögé.

A vállalat azonban máig adós maradt az új termékekkel és bejelentésekkel. Őszi portfóliójától is sokan vártak a WebOS alapú eszközöket, ám a Palm rendszerét futtató netbookok vagy telefonok bemutatkozása elmaradt, és a Hurricane nevű, webOS-t futtató tablet sem érkezett meg.

Új év, új tábla Van, aki szerint a HP átalussza az évszázad buliját, és lassan elvesztegeti a Palm megszerzésével ölébe hulló lehetőséget. Az okostelefonok területén egyelőre semmi sem utal az ellenkezőjére, de a régóta várt Palm-HP táblagép végre bemutatkozhat. A FoxNews.com értesülései szerint a szeptember végén beharangozott PalmPad-et már ezen a héten leleplezik Las Vegasban, a Consumer Electronics Show (CES) kiállításon.

Bitport PalmPad tablet

Bitport PalmPad tablet

A FoxNews által közzétett képek a PalmPad-ről

A híroldal forrásai szerint a táblagépet három, egymástól alig eltérő változatban fogják bemutatni, amelyek az Apple iPad-ekhez hasonló méretekkel és specifikációval rendelkeznek, de készül egy 8,7 hüvelykes modell is, kifejezetten oktatási célokra. A gépeken a webOS 2.5.1-es verziója dolgozik majd, a mini HDMI és USB 3.0 port mellett pedig elülső és hátsó kamera is megtalálható lesz rajtuk. A PalmPad a FoxNews információi alapján 2011 márciusában kerül a boltokba.

Táblaháború Úgy tűnik, hogy a 2011-es évre, azon belül pedig a CES kiállításra a táblagépek inváziója lesz jellemző, az első webOS alapú tablet mégis megkülönböztetett figyelmet érdemel. A webOS ugyanis az a rendszer, amelyről a korábbi tapasztalatok alapján sokan el tudják képzelni, hogy a rá épülő készülékek egyben-másban felülmúlhatják az iPad-et. Természetesen unalmas lenne egy újabb "iPad-gyilkos" tabletről beszélni, de az valószínű, hogy az Apple értékelhető versenytársat kap a PalmPad személyében.

iPad 2: 7+1 pletyka a titokzatos táblagépről
Tablet? Ugyan! A Kindle mindent visz

Érdekes kérdés, hogy Microsoft hogyan viszonyul majd a világ egyik legnagyobb PC-gyártójának saját operációs rendszeréhez. A vaporware termékek sorát gazdagító Courier projekt leállítása után a vállalat a Windows operációs rendszeren keresztül képviselteti magát a netbookok és tabletek piacán, ezen belül a HP modelljein. Bár a HP komolyan épít a Windows-alapú termékekre, a vészmadarak szerint a webOS gyors sikere esetén a Microsoft a szoftverlicenceken keresztül bármikor elegendő nyomást gyakorolhat a számítógépgyártóra. Ez nem tűnik különösebben életszerű forgatókönyvnek, különösen a 120 milliárd dollárt érő HP esetében, amelyet nem tud bárki a sarokba szorítani.

Kedvező kilátások Az ötletes Courier egyébként az Apple sikeres kihívója lehetett volna, amennyiben a Microsoft nem egy "még iPad-ebb" táblagépet állított volna szembe az iPad-del. Valószínűleg a PalmPad érvényesülésének is az a kulcsa, hogy a tervezők képes lesznek-e innovatív, friss megoldásokkal előállni, követve a webOS-alapú készülékek hagyományait. Például a Palm Pre okostelefonét, amelynek atyja, Jon Rubinstein korábban az Apple-nél az iPod-okért felelős divíziót vezette, és a Palm vezérigazgatójaként most a HP-nál egyengeti a webOS útját.

Az idősebb hazai netezők is fekete öves facebookozók lettek

Egy friss kutatás szerint Mark Zuckerberg hálózata már az 55 évnél idősebb korosztály életében is fontosabb, mint a televízió. A szeniorok online aktivitásában ugyanakkor nagy a nemek közti különbség.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.