A Microsoft az androidos eszközgyártók nagy részével már megállapodott szellemi tulajdonának felhasználásáról, ami közel félmilliárd dolláros éves pluszbevételt jelent a szoftvercégnek.
A tajvani Compallal kötött október végi megállapodás nyomán tízre nőtt azoknak az androidos eszközgyártóknak a száma, amelyek "védelmi pénzt" fizetnek a Microsoftnak, vagyis peren kívüli megegyezés keretében megváltják a szoftvercég egyes szabadalmainak felhasználását.

A Microsoft legújabb fejőstehene  A dollárcentek szorgalmasan potyognak a vállalat zsebébe minden egyes leszállított okostelefon vagy tablet után, amelyre Android vagy Chrome operációs rendszert telepítettek, a sok kicsi pedig ezúttal is sokra megy: becslések szerint a vállalat körülbelül 450 millió dollárt keres majd ezekből a díjakból a jelenleg is zajló 2012-es pénzügyi évében, feltételezve, hogy nem köt hasonló megállapodásokat újabb eszközgyártókkal.



A Microsoft blogja szerint az elmúlt másfél évben kötött egyezségek nyomán a vállalat már minden második androidos készülékből hasznot húz. Ehhez nagyban hozzájárult a Compal Electronicsszal kötött friss megállapodás, hiszen a 28 milliárd dolláros éves forgalmat jegyző vállalat a Android-ökoszisztéma egyik legynagyobb ODM gyártója.

Drága Android  A Google egyelőre kevés sikerrel próbálja megvédeni az operációs rendszerét alkalmazó vállalalatokat a Microsoft, az Apple és más piaci szereplők jogi támadásaival szemben, annak ellenére, hogy ezresével vásárolta a kapcsolódó szabadalmakat az IBM-től, és 12,5 milliárd dollárt költött az ugyancsak kiterjedt szabadalmi portfólióval rendelkező Motorola Mobility felvásárlására. Egyelőre beigazolódni látszik Steve Ballmer tavalyi figyelmeztetése: az Android operációs rendszer a látszat ellenére egyáltalán nem ingyenes.

Az iPhone vajon mi? Itt az új Galaxy Nexus és Android
Nagy szám! Százmilliárdok folynak el a szabadalmi ügyekre

CIO Hungary: nem csak egy újabb törvény, hanem a nagy lehetőség

Beszámolónk negyedik része a tizenötödik CIO Hungary konferencia első napjáról, ahol természetesen a NIS2-es felkészülés is kiemelt témaként szerepelt.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.