Gyakorlatilag még csak pár nap telt el a Symbian^3 új, Anna nevű verziójának hivatalos megjelenése óta, a Nokia máris visszaszámlál: augusztus 24-én jön a következő változat, a Belle.
Sokat késett a mobilpiacról a Symbian^3, a legtöbb szakértő szerint ez volt az egyik legfontosabb oka a Nokia mélyrepülésének. Az egykor szebb napokat látott operációs rendszer ráadásul nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, az iOS és az Android tündöklése mellett az okostelefonos világ rút kiskacsája lett. Most viszont, közvetlenül az első Windows Phone 7 alapú telefonjainak megjelenése előtt a Nokia mégis felszívta magát. A Facebook oldalukon található animáció elnevezése miatt sejthető, hogy bár csak pár napja vált elérhetővé az Anna kódnevű frissítés, máris itt az új változat: mindössze pár nappal később jön a legújabb verzió, a Belle.

A Nokia Facebook oldalán augusztus 23-án, magyar idő szerint délelőtt 10-kor a számláló 28 óránál és 45 percnél járt, ezért ha semmi nem jön közbe, a Belle érkezése 24-én délután 2 és 3 között várható.


Nem csak kerekítés A legújabb frissítésről már egy ideje keringenek képernyőfotók, és kiszivárgott fejlesztői változatoknak köszönhetően videók is elérhetők. A Symbian megmaradt rajongóinak egy része nemrég még arról is beszélt, hogy a főként látványelemekre, grafikai megvalósításra koncentráló Annát nem is adják ki külön, hanem egyből a mélyebb részletességig felturbózott Belle jelenik meg. Ha nem is így történt, a pár napos eltérés mindenképpen jelzi, hogy a fejlesztők mégiscsak igyekeznek a belső tulajdonságok terén is felzárkóztatni a Symbiant az élmezőnyhöz.


Végre, végre, végre! A WiFi tényleg könnyen ki-be kapcsolható lesz...

Az első képernyőfotók és hands-on videók tanúsága szerint több alapvető újítással is találkozhatnak a Belle-re frissítők. Egyrészt átalakul a Symbian^3 képernyőkezelésének erősen lekorlátozott, és épp ezért öregecske metódusa, az ikonokat és widgeteket most már az Androidhoz hasonlóan szabadon elhelyezhetjük a kijelzőn.


Videó-finombeállítások és NFC ki-be kapcsoló

Vége a káosznak? Talán még nagyobb előrelépés a Symbian^3 kaotikus, logikátlan és legkevésbé sem felhasználóbarát adatkapcsolat-kezelésének megváltoztatása. Az első újgenerációs Nokia okostelefonok tesztelésekor a legtöbb gondot az okozta, hogy más rendszerekkel ellentétben egy egyszerű WiFi-letiltáshoz almenük rengetegében kellett elmerülni, a főképernyőre kitehető widget pedig gyakorlatilag nem volt hajlandó kikapcsolni az automatikus hálózatkeresést.


A Belle esetében szintén egy Androidhoz, pontosabban annak egyes widgetjeihez hasonló megoldást vezettek be, a hálózatválasztó menü fölött egyértelműen működő, egy kattintással ki-be kapcsolható ikonok mutatják a mobilnet vagy épp a WiFi állapotát.

A Nokia szerint a Belle a hardverek kezelésében is előrelépéseket hozhat, a kamerák kezelése részletesebb lesz, és egyes rendszerfunkciók, vagy a böngészés terén óvatos gyorsulást is felfedezhetünk. A frissítéseket valószínűleg elsőként azok tölthetik le, akik közvetlenül a Nokiától vásárolták a telefonjukat, míg a szolgáltatótól beszerzett készülékek tulajdonosainak akár egy-két hetet is várniuk kell. A leggyorsabban a PC-s Ovi Suite kezelőszoftveren keresztül esélyes az upgrade letöltése, de a telefon beállításai között is érdemes próbálkozni.

Nagy Okostelefon Körkép - 2011. nyár
Minden szinten mínuszban a Nokia
Windows helyett MeeGo: itt a Nokia N9

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.