Magyarország bruttó hazai termékéhez több mint 1000 milliárd forinttal járult hozzá az internet és az ehhez kapcsolódó tevékenységek 2010-ben. A 3,9 százalékos arány jobb a fejlett országok átlagánál is.
Az internet hazai össztermékből való közel 4 százalékos részesedése igen előkelő helyre teszi hazánkat a technológia üzleti célú kihasználásában, de ennek ellenére a kisvállalkozások körében még bőven van hová fejlődni.


Vegyes eredmény  A héten egy sajtóbeszélgetés keretében bemutatott McKinsey-tanulmány fenti grafikonjából jól látszik, hogy Magyarország mind a fejlett, mind a feltörekvő országokkal való összevetésben biztató mutatóval rendelkezik. Ezt elsősorban az informatikai ágazat erős exportjának köszönheti. A lakosság internetes fogyasztása ugyan szép ütemben emelkedik, de a webes költések még mindig csak csupán a teljes kiadás egy százalékát teszi ki.

Az elektronikus kereskedelem fejlődéséhez jó alapot nyújt az, hogy a társadalmon belül relatíve magas az internethez köthető készségek szintje, valamint a tanulmány pozitívumként említi a fejlett csomagszállítási rendszert is. Problémát okoz viszont az, hogy itthon az online fizetési képesség (és az ezekbe vetett bizalom) jelentősen elmarad a fejlettebb országokban tapasztalható állapotokhoz képest. Szintén van hová fejlődnie a kis- és közepes vállalkozásoknak, amelyek jó része még mindig nem fedezte fel az internetben rejlő üzleti lehetőségeket.

Kiaknázatlan terep  A tavaly ez utóbbi elősegítésére létrejött Neten a Cégem kezdeményezés egyéves eredményeit bemutató sajtóbeszélgetésen idézték az Ipsos felmérését, miszerint a magyar kisvállalkozások több mint felének nincs céges honlapja, webshoppal pedig alig minden hatodik rendelkezik. Beszédes adat az is, hogy miközben az interneten vásárlók már majdnem fele használja bankkártyáját erre a célra, a megkérdezett, webshoppal rendelkező kereskedőknek csak az ötöde biztosítja ezt a lehetőséget. A hazai gyakorlatban még mindig nagyon erős a jelenléte a hagyományos banki átutalásnak és az utánvéttel történő vásárlásnak. Ha ezeket a megoldásokat az elkövetkező években sikerül kiegészíteni más, fejlettebb online tranzakciós lehetőségekkel, az nagyban elősegítheti a szektor további bővülését.

Itthon az e-kereskedelemben nem volt válság
Nem hisznek a webáruházakban a hazai vállalkozások
Neten a Cégem: kezdőcsomag kisvállalkozóknak

Szélerőműbe csomagolták a nagyon zöld adatközpontot

A Rittal és a megújuló energiával foglalkozó WestfalenWind zöld IT megoldásokat kínáló üzletága jött rá a megoldásra. Még a energiaszállítási veszteséget is minimalizálták.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.