Elkezdődött a tajvani Computex, ahol az Asus folytatja sorozatait, és kombinálja a Windowst az Androiddal.
Bár hivatalosan csak holnap nyit az idei Computex, de az Asus elsők között mutatta be újdonságait. A gyártó minden fontosabb termékkategóriában mutatott valami újat, melyek közül mi most önkényesen fogunk válogatni a szerint, hogy szerintünk melyek fognak hatással lenni a piacra, illetve mely termékek jutnak majd el feltehetően Magyarországra. 

Windows+Android  Az első figyelemre méltó fejlesztés Transformer Book Trio névre hallgat. Az eszköz egyrészt folytatja az Asus hagyományait, mivel leválasztható kijelzővel rendelkezik, ami így tabletként is használható. Másrészt ebben a formátumban új is, hiszen a Book Trio két operációs rendszerrel bír, amelyek között egy gombnyomással válthatunk. De nem korlátlanul, mivel táblagép módban kizárólag Androidot (Jelly Bean) haználhatunk, a Windows 8 pedig csak akkor csalogatható elő, ha rádokkoltunk a billentyűzetre. Sőt van egy harmadik felhasználási mód is, ami a Share névre hallgat (az előző kettőt work és play névre keresztelték), hiszen amennyiben a dokkolót egy arra alkalmas monitorhoz kapcsoljuk, akkor egy asztali munkaállomást is faraghatunk belőle.



A Transformer Boook Trio 11,6 colos, 1080p felbontású kijelzővel rendelkezik, a többi fontos komponens pedig duplán található meg benne, ahhoz igazodva, hogy éppen milyen módban használjuk a gépet. A Windows 8 élményt egy Core i7-4500U processzor biztosítja, míg Android módban egy 2 GHz-es Intel Atom Z2580 CPU van szolgálatban. Az energiaellátást is két akku biztosítja, az egyik 33 Wh, a másik pedig 19 Wh kapacitású. Az adatok tárolását a dokkolóba beépített 1 TB-os HDD, valamint a táblagépben megtalálható, 64 GB-os SSD biztosítja. Az árról egyelőre nem lehet tudni semmit, mindössze annyit árultak el az Asus illetékesei, hogy még idén, a harmadik negyedévben várható a Transformer Book Trio megjelenése. 

Phablet Time  Az okostelefonok kijelző méretének folyamatos növelésében senki sem hitt – egészen addig, míg a Samsung a Note (most már) sorozattal bebizonyította, hogy a 6 colos, óriás mobiloknak is megvan a maga vevőköre. Az Asus eddig ezt a területet békén hagyta, mivel a PadFone 5 colig merészkedett, a FonePad (vagy Nexus 7) pedig a tablet irányból közelített, de megállt 7 colnál. Ennek most vége, mivel a Phablet kategóriába is van szereplő, amit FonePad Note-nak hívnak.

Asus FonePad Note (fotó: Engadget)

A Samsungnál minden bizonnyal örülnek (vagy éppen bosszankodnak) a névválasztás miatt, már csak azért is, mert az Asus készülékének kialakítása is sokban hasonlít a koreaiak készülékéhez. A Computex helyszínén a mobil működését nem lehetett megtekinteni, így csak a műszaki adatokra támaszkodhatunk. Ezek szerint a FonePad Note egy 6 colos, 1080p felbontású Super IPS+ kijelzővel bír, az előlapon egy 1,2, a hátlapon pedig egy 8 megapixeles kamera található, tovább az elülső rész az itt elhelyezett sztereó hangszórók miatt is érdekes. A mobilban egy dupla magos, 1,6 GHz-es Intel Atom (Z2560) processzor dolgozik, amit 2 GB RAM egészít ki.

A FonePad Note kapott 3G modult is (DC-HSPA+-t támogat, de LTE-t nem), így telefonálásra és adatforgalmazásra is alkalmas, és talán ez már nyugodt szívvel a fülhöz emelhető anélkül, hogy furcsán néznének ránk a járókelők. A hátlapba elrejthető tollal (valamint az ahhoz passzoló szoftverekkel), és természetesen Androiddal ellátott phablet áráról, pontos megjelenéséről egyelőre nincsenek információink. 

Megújuló Transformerek  Az Asus nem hagyta ki a bemutatók közül azt a területet sem, ahol egyértelműen egyeduralkodó. Így a dokkoló billentyűzettel ellátott Transfomer Pad Infinity is megújul, ami elsősorban a kijelző és a processzor feljavítását jelenti. Az Android alapú készülék 10,1 colos IPS panelje tehát most már 2560×1600 képpont felbontású, a számítási feladatokért pedig a Tegra 4 processzor felel 2 GB RAM-al kiegészülve. A szokásoknak megfelelően nem hiányoznak az USB 3.0 portok (3 db), de találunk rajta előlapi és hátlapi kamerákat is, továbbá a HDMI-nek köszönhetően nem lesz akadálya a 4K tartalmak külső megjelenítőkre való kivezetésének. Az adatokat 32 gigabájt erejéig pakolhatjuk a Transformerbe, de a kapacitás bővíthető microSD-vel.

Asus Zenbook Infinity (kép: The Verge)

A további bejelentésekhez tartozik még a 13,3 colos Zenbook Infinity, ami többek között azért érdekes, mert a kijelző, a fedlap és a billentyűzet körüli borítások is Gorilla Glass karcálló felületet kaptak, illetve a gépbe már az Intel új, dupla magos Haswell processzora került. Az Asus ezen kívül bemutatott egy dizájnos home theater PC-t (VivoPC), egy ahhoz (is) használható, a touchpad és az egér tulajdonságait ötvöző vezérlő eszközt (VivoMouse), illetve a MeMo Pad család két új tagját (MeMo Pad HD 7, és FHD 10).

Transformer a nyolcadikon: Asus VivoTab teszt 
PadFone: okostelefont és tabletet egyesít az Asus hibridje
Notebook- és hibrid-hadsereggel támad az Asus

Az amerikaiak elzavarnák az MI-t az atomfegyverek környékéről

Az Egyesült Államok szerint legalább az ENSZ BT állandó tagjai világossá tehetnék, hogy nem bízzák mesterségesintelligencia-rendszerekre a nukleáris fegyverek bevetéséről szóló döntéseket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.