Minden eddiginél gyorsabb és korlátlan adatforgalmat lehetővé tevő netcsomagokkal jelent meg Európa nagy piacain az Eutelsat. A műholdas szolgáltató a lakosságnak szánt 20-50 euró közötti havidíjas ajánlatait az év során több európai országára is ki akarja terjeszteni.
Az Eutelsat februártól korlátlan adatforgalmú, szélessávú műholdas internetcsomagokat kínál lakossági felhasználóknak Európa-szerte – írja a Telecompaper. A világ harmadik legnagyobb, Európa első számú műholdas szolgáltatója a KA-SAT műhold segítségével akár 30 millió olyan háztartásba is el tudja juttatni széles sávon a világhálót, amelynek jelenleg egyáltalán nincs netkapcsolata.



Az Eutelsat Hot Bird 13B műholdak lefedettsége

Öt országban elindult A kétirányú műholdas technológián alapuló Tooway Absolute díjcsomagokat (S, M, L, XL) internetszolgáltató partnereken keresztül kezdte el a napokban értékesíteni. A szolgáltatás első körben a nagy európai piacokon – Nagy-Britanniában, Franciaországban, Németországban, Spanyolországban és Olaszországban – vált elérhetővé. Az Eutelsat a következő hónapokban további európai országokra is ki akarja terjeszteni a szolgáltatást.

A most bevezetett internetes csomagok minden korábbinál gyorsabb adatforgalmat ígérnek, az ajánlatok adatletöltési sebessége – a legkisebb csomagot kivéve – eléri a 20 Mbit/s-ot, a feltöltési sebesség maximuma pedig 6 Mbit/s. Ezekkel a 24 órás korlátlan letöltést biztosító ajánlatokkal mindenekelőtt a multimédiás „nehézfiúkat” célozza meg az Eutelsat, amely a műholdvevőre és a modemre havi bérleti díjas konstrukciót is bevezetett.
 
Az LTE kihívója lehet A műholdas rendszerek egyik nagy hozadéka, hogy olyan helyekre is elviszi a technológiát – legyen szó televíziózásról, telefonálásról vagy internetezésről –, amelyek a hagyományos földi technológiákkal nehezen vagy nagy költséggel érhetők el. Szakértői körökben ugyanez a vélemény a negyedik generációs 4G/LTE technológiáról is. Így nem véletlen, hogy vannak, akik szerint az LTE-technológiát alkalmazók a jövőben komolyan tarthatnak a műholdas konkurenciától – írja a Fierce Wireless Europe.  Elemzője emlékeztet rá, hogy még mindig több tízezer kapcsolat nélküli európai háztartás van, ráadásul a széles sávú hozzáféréssel rendelkezők 10 százaléka kevesebb mint 2 Mbit/s sebességgel fér hozzá a világhálóhoz.

Idén majdnem mindenki LTE-hálózatot épít
Top 10-ben a magyar szélessáv

A párizsi székhelyű Eutelsat a tarifákkal is igyekszik versenyképes maradni. A csomagok havidíja a benne foglalt letöltési sebességtől és az adatforgalomtól függően 20 és 50 euró között mozog.  Ez ugyan valamivel drágább, mint az LTE, vagy az optikai hozzáférés díja, de már jelentősen olcsóbb, mint a korábbi műholdas tarifák. Az Eutelsat arra is bíztatja viszonteladó partnereit, hogy bátran csomagolják össze netes ajánlatait például hang- és tévészolgáltatásokkal.
Érdeklődtünk a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóságnál(NMHH), hogy a francia cég, vagy hazai partnerei jelezték-e már, hogy nálunk is elindulnak ezzel a szolgáltatáscsomaggal? A hatóság kommunikációs irodájától nemleges választ kaptunk a kérdésre. 

A magyarországi terveikkel kapcsolatban megkerestük a cég párizsi központját is, ahol úgy tájékoztatták a Bitportot, hogy egyelőre nincs konkrét időpontja a magyarországi piacra lépésüknek. Magyarországon egyébként jelenleg két disztributorral áll kapcsolatban az Eutelsat, a Hungaro Digitellel és az RG Networks-szel.

Idegesítéssel küzd a képernyőfüggőség ellen egy új alkalmazás

Mivel az időkorlátos-kiléptetős módszerek nem igazán hatékonyak, a kutatók új módszerrel próbálnák meg rávenni a felhasználókat, hogy néha kapcsolják ki az okostelefonjukat.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.