A szolgáltató sajtóbeszélgetésen számolt be a legutóbbi márkafrissítés aktuális fejleményeiről, amelynek keretében péntektől indul az új egységes online felület.
Egyetlen technológiaváltás sem zajlott le ilyen gyors ügyfélszám növekedéssel,mint a 4G/LTE – emelte ki Keszég Attila, a Magyar Telekom lakossági ügyfelekért felelős vezérigazgató-helyettese. Az élesben 2012-től indult, szupergyors mobil adatátvitelt lehetővé tévő hálózaton jelenleg 40-50 ezer közé tehető az előfizetők száma. Az első évben a technológiaváltók jellemzően csak a prémium kategóriás készülékek közül válogathattak, ősszel azonban jönnek az olcsóbb okostelefonok, amelyek megjelenésétől a vállalat dinamikus ügyfélszám-gyarapodásra számít, ami akár a több százezret is elérheti.

Az okostévék
az adatforgalmat növelő újfajta eszközként is beváltak a Telekomnál: a cég az utóbbi egy évben a hazai tévépiac több mint 10 százalékának megfelelő mennyiségben adott el televíziókat.
Azzal kapcsolatban, hogy a 4G/LTE fejlődési dinamikája mellett a jelenleg rendelkezésre álló frekvenciák meddig tudják fedezni az adatforgalmazási igényeket, a vállalat képviselői elmondták: ma még nem égető a kérdés, de ha a későbbiekben növelni kell az országos lefedettséget, ahhoz bizonyos területeken szükség lesz a digitális átállásból felszabaduló 800 MHz-es tartományra, és a minőségi szolgáltatások is egy idő után igénylik majd a további spektrumokat. A Telekom 4G hálózata egyébként az ország 88 településén érhető el, ami a lakosságszámra vetítve 34-38 százalékos lefedettséget jelent, az év végéig ez a mutató a tervek szerint eléri a 40 százalékot.

Egységes megjelenés  A  márka-megújulás, amely az egységes Telekom márkastruktúrával szünteti meg a vezetékes szolgáltatásoknál ismert T-Home, illetve a mobilnál megszokott T-Mobile márkát, költségvetésileg ezúttal belefért a normál fejlesztési keretekbe. Emlékeztettek rá, hogy az első nagy mobilos márkaváltásnak, amikor az alapításkori Westel név T-Mobile-ra változott, milliárdos költségei voltak.

A mostani márkamegújulás részeként a cég bevezet egy új alkalmazást, amellyel az ügyfelek közvetlenül a mobiljukról is intézhetik az előfizetésükkel kapcsolatos ügyeiket, beleértve az aktuális egyenlegüket, mostani régebbi számlájukat is letölthetik. Az applikáció szerves része a hűségprogram is: az alkalmazással megjeleníthető a Kapcsolat kártya képe, amelynek felmutatása elegendő a különféle kedvezmények igénybevételére. Az alkalmazás egyelőre iOS és Android operációs rendszerű okostelefonokon érhető el, de már dolgoznak a Windowsos verzión.

Átírta a Telekom üzleti terveit az adóteher újabb növelése
Javított a második negyedévben a Magyar Telekom

Péntektől egységes lesz a Telekom online felülete is. Az új telekom.hu portállal egy helyen érhető el a t-home.hu, a t-mobile.hu és az uzletitelekom.hu oldalak tartalma, érintőkijelzőkre is optimalizált felépítéssel.

Tízezrével szántja be a YouTube az állami hátterű propagandacstornákat

A Google fenyegetéselemző csoportjának legfrissebb jelentése szerint idén is az orosz és a kínai kampányokkal volt a legtöbb problémájuk, a befolyásolási műveletek mértéke és kifinomultsága pedig egyre növekszik.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.