A hardvergyártóként jegyzett vállalat hatalmas étvággyal bővítgeti portfólióját, hogy általános informatikai megoldásszállítóvá váljon. Ezúttal a Quest Software-ért fizetnének 2,3 milliárd dollárt.
A Dell az utóbbi időben egy vagyont költött rá, hogy különféle cégfelvásárlásokon keresztül a szoftveres vonalon, vagy éppen cloud szolgáltatóként is megvesse a lábát a piacon, és hardvergyártóból általános informatikai megoldásszállítóvá alakuljon. A texasi vállalat a szerverek és tárolók mellett egymás után jelentik be az új szolgáltatások beindítását és a nagy értékű akvizíciókat. Bár 2010-ben alulmaradt az adattárolók piacán működő 3Par megszerzéséért a HP-val szemben folytatott licitháborúban, utóbb a Compellent felvásárlásával kárpótolta magát, később pedig tulajdonába került a cloud fejlesztésekkel foglalkozó Boomi, vagy például a menedzselt biztonsági szolgáltatásokat nyújtó SecureWorks.

Mindent megvesznek  A Dell már az idén kebelezte be a biztonsági helyreállítással foglalkozó AppAssure-t, az alkalmazásmodernizációs szoftvereket és szolgáltatásokat kínáló Make Technologies-t, az alkalmazáshoszting-szolgáltató Clerityt, a hálózati biztonságban utazó SonicWallt, legutóbb pedig a hardveres és szoftveres vékonykliens-technológiákat, illetve desktop-virtualizációs megoldásokat fejlesztő Wyse-t. A megállapodásokban szereplő összegeket a Dell a legtöbbször titokban tartotta, de az teljesen világos, hogy az elmúlt néhány évben sokmilliárd dollárt fektetett a felvásárlásokon keresztül való növekedésbe és technológiai arzenáljának bővítésébe.





Amennyiben a Reuters és a Businessweek értesülései helytállóak, a Dell ismét mélyen a zsebébe nyúl: meg nem nevezett források szerint 2,32 milliárd dollárt kínált a Quest Software-ért. Az 1987-ben alapított cég többek között rendszer- és adatbázis-menedzsment eszközöket biztosít több mint százezer vállalati ügyfelének világszerte. A közel 4 ezer alkalmazottat foglalkoztató társaság az előző évet 857 milliárd dolláros bevétellel zárta, piaci értékét 2 milliárd dollárra teszik. A Quest tulajdonosainak legutóbb az Insight Venture Partners által vezetett befektetői csoport tett kétmilliárdos ajánlatot, amelyet azok elfogadhatónak tartottak, ám a Dell – miután korábban már sikertelen tárgyalásokat folytatott a Quest-tel – most újra megemelte a tétet.

Minek ez nekik?  A vállalat a saját szoftverek és a szolgáltatások fejlesztését tartja a növekedés zálogának, nem véletlen, hogy a Quest már a hatodik ilyen irányú akvizíciója lenne 2012-ben. Bár a PC-eladások jelenleg még a Dell forgalmának több mint felét adják, a cég folyamatosan építgeti eszköztárát az informatikai biztonság, az adattárolás vagy hálózatok területén, csökkentve függőségét a PC-k és szerverek értékesítésétől. (Az első idei negyedévben is éppen ezek a piacok voltak felelősek érte, hogy a Dell bevétele és nyeresége is csökkent az előző év hasonló időszakához viszonyítva.)

Darabokra szakadhat a BlackBerryk gyártója
Az SAP újabb szelet felhőt vásárol magának

A Quest és a Dell 2004 óta partnerek, így nem teljesen idegenek egymás számára, és a szoftvercég eszközei (például a Toad adatbázis-menedzser, a NetVault backup, a vRanger VM-replikáció vagy a FogLight teljesítmény-monitoring) kiválóan illeszkedhetnek a Dell kínálatába. Ezzel együtt a vállalat 12,8 milliárd dolláros készpénzállományához 9 milliárdos hitelállomány társul, így a Questnek rövid időn belül be kell hoznia az árát, hogy jó üzletet jelentsen. A Dell egyébként a következő három évre 2 milliárdos lefaragást ígért működési költségeiből, hogy megnyugtassa az előző negyedév miatt feszengő befektetőit – ezt sem lesz egyszerű dolog teljesíteni, hogyha továbbra is havonta vásárolják fel a különböző cégeket.

Még az Intelre is vonatkozik a rezsicsökkentés

Igaz, nem nálunk, hanem Írországban. Tavaly állítólag 30 millió eurót kapott az orosz-ukrán háború hatásának ellensúlyozására.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.